top of page
Zájezdy na Maledivy 2023 a 2024

Zájezdy na Maledivy 2023 a 2024 aneb Nabídka tradičních i netradičních zájezdů

Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno

Zájezdy na Maledivy od těch, co tyto ostrovy opravdu znají! Vaše vysněná dovolená na Maledivách a naše dokonalé tradiční i netradiční pobyty a zájezdy šité na míru. Plážové nebo poznávací zájezdy? A co takhle kombinace poznávání a relaxu? S námi můžete cokoliv. Zájezdy na Maledivy ve většině případů připravujeme na míru dle individuálních přání klientů a jejich rozpočtů. Zájezdy na míru, mimo poznávaček s průvodcem, do kterých je vybráno to nejlepší, jsou tou nejlepší možnou volbou. Dle přání klientů neznamená dráž než předem sestavené zájezdy, které jsou prodávané masově v turnusech. Znamená to ale více možností a flexibility. Zájezdy na Maledivy nestojí pár kaček, a tak by se měly připravovat s láskou a péčí dle individuálních přání.   

Nabídka zájezdu poznávacích okruhů včetně parádního relaxu "Maledivy s Lucií"

Nabídka poznávacích okruhů včetně parádního relax s Lucií, s "velkou šéfovou" cestovky other way holiday. Zažijte to nejlepší z obydlených ostrovů, poznejte nepoznané, ochutnejte život místních.

 

Okruhy Maledivy s Lucií a Maledivy a Srí Lanka s Lucií v únoru a březnu 2024 jsou plně obsazeny! Více okruhů po obydlených ostrovech či kombinace Malediv a Srí Lanky se v roce 2024 nepojede. Další se pojedou až v únoru 2025 a v březnu 2025. S rezervacemi rozhodně neváhejte, jelikož je opravdu velká poptávka. Místa jsou omezena! Poznávačky se mnou jsou opravdu nezapomenutelné a výjimečné, protože nejsem obyčejná průvodkyně!

 

Z důvodů velké poptávky jsou již nyní možné předrezervace na únor a březen 2025, již nyní máme několik předrezervací, kdy budeme opět poznávat krásné Fodhdhoo a jeho okolí a naposledy nádherný ostrov Dhigurah, jeho okolí a Vaavu atol. Chybět nebude ani ztracený ráj Vashafaru na samotném severu Malediv a přírodní krásy Srí Lanky, které jsou již teď na rok 2025 plně obsazeny. 

Nabídka zájezdů na obydlené ostrovy nebo kombinace dvou a více obydlených ostrovů 

Kombinaci obydlených ostrovů je vždy nejlepší vytvořit na míru dle rozpočtu klienta a počtu požadovaných nocích na Maledivách. Zájezdy připravujeme pouze na míru. 

Nabídka zájezdů na kombinace obydlených ostrovů a resortů

Kombinace jednoho nebo více obydlených ostrovů s resorty je vždy nejlepší vytvořit na míru dle rozpočtu klienta a počtu požadovaných nocích na Maledivách. Zájezdy připravujeme pouze na míru.

Nabídka zájezdů na resorty nebo kombinace dvou a více resortů

Kombinace jednoho, dvou nebo více resortů jsou finančně náročnější. Tyto kombinace je vždy nejlepší vytvořit na míru dle rozpočtu klienta a počtu požadovaných nocích na Maledivách. Zájezdy připravujeme pouze na míru.

Organizované zájezdy nejenom na Maledivy

V minulých letech jsme mimo výše zmíněných pobytů na Maledivy organizovali také pobyty a zájezdy spojené s potápěním nebo rybolovem, a to jak na safari lodích, tak z ostrovů, pobyty spojené se cvičením a jógou, například s klubem STOB nebo jogínkou Katkou Mrugalovou, poznávací okruhy Srí Lankou s relaxem na Maledivách nebo trojkombinace destinací, a to poznávačka Srí Lanky, relax na Maledivách a stopover v Dubaji nebo v Doha. Zájezdy vždy tvoříme na míru dle požadavků a rozpočtu našich klientů a partnerů. V dalších námi nabízených destinacích zajišťujeme pouze 4* a 5* luxusní hotely a resorty. 

Dokonalý zájezd na Maledivy

Jak vybrat dokonalou dovolenou a dokonalý zájezd na Maledivy?

Jak vybrat dokonalý zájezd?

Pokud hledáte tu nejdokonalejší dovolenou a ten nejdokonalejší pobyt a zájezd na Maledivy, pozorně čtěte text níže. Poradíme vám, jak se orientovat v moři nabídek a zájezdů a cestovek, na co si dát při výběru dovolené a zájezdu na Maledivy pozor a prozradíme vám, jaká cestovka je na Maledivy nejlepší, a s jakou do tohoto malého tropického ráje cestovat. A z jakého titulu právě my vám můžeme dávat tyto rady? Z titulu specialistů a opravdových expertů na Maledivy!

Jak se orientovat v moři nabídek, zájezdů na Maledivy a cestovek?

Orientace v moři, co v moři, v oceánu nabídek, zájezdů a cestovek není pro lajka vůbec snadná. Nabídek a zájezdů je na internetu opravdu mnoho a cestovek, ať agentur nebo cestovních kanceláří také. Na českém a slovenském trhu je pouze 5 cestovních kanceláří, jejichž majitelé nebo personál Maledivám opravdu rozumí. Zbytek na Maledivy zase tak často nelétá a ví o nich minimum. Informace mají načtené z našeho webu nebo z internetu.

Jednou z cestovek, která má o Maledivách přehled jsme my, řekla bych, že jsme jediní, kdo má o Maledivách takový přehled, jelikož jsem tu od roku 2011 do roku 2019 trávila až 6 měsíců v roce, nyní každoročně 3 měsíce v plné sezóně a mám zatím celkem procestováno 166 ostrovů, a moji maledivští partneři všechny obydlené ostrovy a resorty.

Další cestovkou, která má o Maledivách jakštakš přehled, spíše tedy o luxusním cestování a luxusních zájezdech nejenom na Maledivy, je ta, která má písmenka „lux“ ve svém názvu a ještě 2 další cestovky, z nichž ani jedna nemá v názvu, že by někam šla nebo jela a ani ta, která rozdává rady. Pozor na ty, kteří se za experty na Maledivy vydávají, a přitom jimi opravdu nejsou! Být zainteresován nebo žít na Srí Lance, neznamená znát Maledivy! Tyto dvě destinace jsou velice odlišné! Já o sobě také netvrdím, že jsem expert na Srí Lanku, nebo Spojené arabské emiráty, kde jsem byla několikrát, či Katar, byť je znám dobře. Znám je, umím je, ale netvrdím o sobě, že jsem expert nebo specialista. Expertem nebo specialistou se člověk stává až tehdy, kdy nekomolí místní názvy, což rádoby čeští experti na Maledivy, zainteresovaní na Srí Lance dělají, a zná každý kout destinace tak, jako já!

Ono nabízet luxusní cestování a luxusní dovolenou pro ty nejnáročnější je fajn, ale je fajn také znát destinaci a ostrovy, a to je právě v případě Malediv na prvním místě. I my umíme prodat mezinárodní brandovaný hotel nebo luxusní resort na nepěkném ostrově a v nepěkné lokalitě, ale neděláme to! Našim náročným klientům nabízíme především lokalitu, kvůli které se na Maledivy létá. Luxusní brandovaný hotel je možné si užít kdekoliv jinde na světě za menší peníze. 

Mnoho cestovek má na svých webech o Maledivách pouze hrstku informací anebo staré informace. Některé cestovky informace dokonce kopírují z našeho webu. Jiné cestovky zase nabízí neexistující nebo uzavřené resorty a hotelové kapacity anebo vás s klidem posílají do Mali (západní Afrika) nebo na Mahe (Seychely), namísto do Male, což je hlavní město Malediv, a také označení mezinárodního letiště v Male, tedy Velana International Airport (MLE). Jiné cestovky vás zase v klidu pošlu na resort nebo ostrov kolem kterého je hafo mořské trávy anebo je z něj „fantastický“ výhled na mezinárodní letiště Velena, ostrovní město Hulhumale, hlavní město Male anebo na „úžasnou“ skládku Thilafushi, z níž neustále stoupá bílý nebo šedý dým. 

JJ, byť jsou Maledivy dovolenkový ráj, ne každý ostrov je perfektní. Toto pravidlo platí nejenom pro ostrovy, kde jsou resorty, ale také pro obydlené lokální ostrovy, kde se nachází penziony a hotely.

Na co si dávat pozor při výběru dovolené a zájezdu na Maledivy? 

U výběru zájezdu je nutné dávat si pozor na to, kdo zájezd pořádá, zda je to česká, německá, rakouská, polská nebo jiná zahraniční cestovka, a jak moc je schopen vám pracovník cestovní agentury nebo cestovní kanceláře o prodávaném zájezdu, lokalitě a ubytování říct.

Dále je nutné dávat si pozor na skryté poplatky a počty nocí. Většina cestovek u zájezdů uvádí počty dnů a ne nocí, aby nabídka tak vypadá lákavě. Pozor ale, v případě spojů se nemusí jednat o ty nejrychlejší a vy můžete strávit 2 až 3 dny ze 7 na cestě.

Dalším chytákem je strava a prodej obyčejnějších resortů pouze se snídaní, kdy pak za další stravu zaplatíte nehorázné peníze. Pokud nepijete alkohol, na levnějších resortech doporučím plnou penzi a pokud pijete, tak All Inclusive. Na luxusních resortech funguje stravování trošku jinak. Většina luxusních resortů nabízí pobyty pouze se snídaní nebo polopenzí. Málokteré nabízí plnou penzi nebo All Inclusive.

Pozor si dávejte také na to, zda je v ceně započítána doprava na ostrovy! Speciálně na rezervačních systémech nebývá!

Dalším bodem, na který si dát u zájezdů pozor, jsou pokoje, které jsou nabízeny. Cestovky často nabízí i pokoje takové, které neexistují. Maledivské hotelové kapacity mají velké množství bungalovů a vil, a to jak plážových, tak vodních.

 

Dále je také důležité dávat si pozor na recenze a různé blogy. Ve vyhledávačích se na prvních stránkách umísťuje spousta webů, které nejsou cestovkami, ale pouze blogy a podobně. Pozor na informace na internetu. Blogy a weby bývají placené a jejich autoři ve většině případů píší o tom, co dostanou zdarma anebo se slevou. Nemusí se zaručeně jednat o dobrou věc.

 

Pozor také na kvantitu a kvalitu. Předem připravené zájezdy, takové ty rozbalovací seznamy, se většinou prodávají na kvantitu, nikoliv na kvalitu. 

 

Zájezdy na míru, tzv. forfaitové zájezdy anebo služby ubytování vč. stravy a dopravy na Maledivách se připravují s láskou a vkládají se do nich osobních zkušenosti právě tak, jak to děláme my. 

 

Cestovky, které nabízí celý svět a mnoho destinací vám nikdy nemohou poskytnou servis jako třeba například my, protože destinace atd. nikdy neznají tak moc detailně.

Ptáte se, zda cestovat s německými a rakouskými cestovkami? 

Kdo je nejlepší cestovka, specialista a expert na Maledivy?

Výše zmíněné je jen pár věcí, které mě napadly, a o kterých vím, že se na ně musí dávat velký pozor speciálně při výběru dovolené a zájezdu na Maledivy, jelikož jsou Maledivy opravdu velmi specifickou destinací. Ptáte se proč? Protože máme přes 1 200 ostrovů, z nichž aktuálně na zhruba 350 (do roku 2022 jich bude kolem 500), a to jak na obydlených, tak resortech, můžete strávit dovolenou. Ne každý je dokonalý pro perfektní dovolenou. A jaký je ten perfektní? To my víme zcela zaručeně! Nechcete-li se napálit, cestujte s námi. 

Lovu dokonalé dovolené v moři nedokonalých zájezdů, neználků, sociálních sítí, lživého marketingu, a podvodných webů zdar!

Lucie & tým "other way holiday"

bottom of page