Maledivy: Mezinárodní letiště VELANA INTERNATIONAL AIRPORT (MLE)

dříve "Mezinárodní letiště Ibrahima Nasira"

Na Maledivách jsou aktuálně čtyři mezinárodní letiště, a to Hulhule, tedy Male (Velana International Airport), Gan (Addu), Hanimadhoo a Maamigili. 1. prosince 2019 bylo otevřeno páté mezinárodní letiště, a to Maafaru na Noonu atolu, kde mohou přistát i velká letadla.

 

Letiště Gan, Hanimadhoo, Maamigili a Maafaru jsou zároveň také vnitrostátními letištěmiNa Hanimadhoo a Maamigili standardně mezinárodní letecké společnosti nelétají. Přistávají tu pouze menší soukromá letadla (private jety). Občas někde vyskočí zprávy o letech na Hanimadhoo z Indie, ale zatím sem nic nelétá. Přistání na Maledivách je opravdu vzrušující. Nikdy nevíte, jestli se pilot trefí nebo ne. To byl vtip.

Letenky se vždy kupují do Male (Velana International Airport), odkud je řízená veškerá logistika anebo na Addu, kam ale letenky kupovat nedoporučujeme. Kromě luxusního golfového resortu Shangri - La Villingili zde nic hezkého k vidění, tedy pokud  nejste opravdu vášnivý potápěč anebo sem neletíte v dešťové sezóně čekat, zda se tu neobjeví kosatky.

V současné době letiště Velana prochází ohromným faceliftem. Na podzim 2018 byla otevřena druhá přistávací dráha a další nový a velice moderní terminál se právě staví. Letiště se velice rychle mění.

 

Na letišti je také poměrně hustý provoz a vnitrostátní lety a hydroplány mívají často zpoždění, a to od 30 až 120 minut.

Na ostrově Hulhule - letišti Velana (MLE) naleznete informační koutek, stánky cestovních kanceláří a agentur, bankomaty, směnárnu, lékárnu, poštu, mobilní operátory, policii, relaxační místo (za poplatek), úschovnu zavazadel (za poplatek), toalety (zdarma), spoustu kaváren a občerstvení, check-in hydroplánů, check-in vnitrostátních letů a terminály rychlo lodí, trajektů a autobusů.

Info o letišti v anglickém jazyce najdete v odkazech výše. Aktuální informace v českém jazyce obdrží naši klienti současně s mapou a itinerářem.

  • other way holiday na FB
  • other way holidays na FB
  • Lucie Mohelníková na FB
  • other way holiday na Instagramu
  • other way holidays na Instagramu
  • other way holiday na Flickru
  • other way holiday na LinkedIn
  • other way holiday na Twitter
  • other way holiday na You Tube
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou a Emiráty? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo other way holidays v případě zájmu o kombinaci Malediv, Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a info@otherwayholiday.com

Kompletní kontakty a informace

Koncese

 

Pojistka a Garanční fond

Smluvní podmínky a Formuláře

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP