Na Maledivy s dronem ano či ne?

Rádi byste na Maledivy vyrazili s dronem? Pak byste měli vědět pár důležitých věcí, a to že na Maledivách není zakázáno používat drony s výjimkou okolí všech letišť, v oblasti kolem městských ostrovů Male, Hulhumale a Villingili, vládních budov a některých 4* a 5* luxusních resortů, které chrání soukromí jejich klientů, a to nejenom VIP a celebrit.

 

V případě, že jste pouze turisté, k létání s drony nepotřebujete žádné povolení, mimo některé zmíněné výjimky níže a výše. V případě, že jste na Maledivách komerčně, tedy pracovně, není k létání s drony potřeba žádné povolení, mimo některé zmíněné výjimky níže a výše, ale v zemi nesmíte pobývat na turistická víza, nýbrž na Business Visa.

 

V případě chtíče létat s drony, a to ať jste turista nebo jste na Maledivách pracovně, v městských lokalitách zmíněných výše, je nutné mít povolení od místní armády (MNDF) a úřadu pro civilní letectví (MCAA), o které se musí zažádat nejméně 3 až 4 týdny před příletem. Získání tohoto povolení je běh na dlouhou trať. Pár povolení už jsem pro různé projekty zajišťovala a moc dobře vím, o čem mluvím. Nepomůže ani „tlačenka“ a dobré kontakty.

 

Chcete-li na Maledivách během dovolené své droní miláčky používat, řiďte se tímto droním desaterem a bude vám přáno:

1) Nelétejte s drony v blízkosti letiště.

2) Nelétejte s drony v okolí městských ostrovů a nad nimi.

3) Nelétejte v blízkosti vojenských a policejních budov nebo jiných státních budov a elektráren.

4) Nelétejte s drony nad obydlím místních.

5) Nelétejte s drony do výšky přesahující 400 m od povrchu zemského či mořského, ať neomezujete provoz hydroplánů, které létají sem a tam každou chvílí.

6) Nelétejte s drony při špatných povětrnostních podmínkách.

7) Nelétejte s drony po setmění.

8) Nelétejte s drony nad lidmi nebo davy lidí, kteří vám k tomu nedali souhlas.

9) Respektujte soukromí místních a jiných turistů.

10) Před použitím dronu si vždy v penzionu, hotelu anebo v resortu ověřte, zda je v jejich lokalitě létání s dronem povolené.

 

S drony můžete létat třeba nad junglí a nad neobydlenými částmi obydlených ostrovů, nad neobydlenými ostrovy, nad sand banky (písečná mělčina), nad mořem anebo nad resorty, v případě, že je to povolené.

 

Než se rozhodnete se svými drony cestovat a nastoupit na palubu letadla, nejprve si u odletových, tranzitních a příletových (cílových) letišť a leteckých společností ověřte, zda vůbec cestování s drony povolují a když, tak za jakých podmínek.

 

Například moje oblíbené Emirates mají pro cestování s drony toto pravidlo: Drony nejsou povoleny přepravovat jako příruční zavazadla. Vaše drony musí spinkat v odbavených zavazadlech, a to bez lithiových baterií uvnitř vašich miláčků. Baterie musíte mít u sebe v příručním zavazadle. Toto pravidlo platí i tehdy, pokud na lety s Emirates přestupujete od jiných leteckých společností, které drony jako příruční zavazadla povolují.

Dovolená na Maledivách s droním miláškem

Úvodní fotografie je má vlastní. Sice není z dronu, protože jsem si ho ještě nekoupila, ale je z letadla při přistání na Maledivách. 

Informace o Maledivách
Kompletní informace o Maledivách aneb vše, co potřebujete vědět před cestou.
Let hydroplánem
Kompletní informace o hydroplánech na Maledivách.
Poptávka dovolené
Poptávka dovolené dle vašich přání a finančních možností.
 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP