Na Maledivy s dronem ano či ne?

Rádi byste na Maledivy vyrazili s dronem? Pak byste měli vědět pár důležitých věcí, a to že na Maledivách není zakázáno používat drony s výjimkou okolí všech letišť, v oblasti kolem městských ostrovů Male, Hulhumale a Villingili, vládních budov a některých 4* a 5* luxusních resortů, které chrání soukromí jejich klientů, a to nejenom VIP a celebrit.

 

V případě, že jste pouze turisté, k létání s drony nepotřebujete žádné povolení, mimo některé zmíněné výjimky níže a výše. V případě, že jste na Maledivách komerčně, tedy pracovně, není k létání s drony potřeba žádné povolení, mimo některé zmíněné výjimky níže a výše, ale v zemi nesmíte pobývat na turistická víza, nýbrž na Business Visa.

 

V případě chtíče létat s drony, a to ať jste turista nebo jste na Maledivách pracovně, v městských lokalitách zmíněných výše, je nutné mít povolení od místní armády (MNDF) a úřadu pro civilní letectví (MCAA), o které se musí zažádat nejméně 3 až 4 týdny před příletem. Získání tohoto povolení je běh na dlouhou trať. Pár povolení už jsem pro různé projekty zajišťovala a moc dobře vím, o čem mluvím. Nepomůže ani „tlačenka“ a dobré kontakty.

 

Chcete-li na Maledivách během dovolené své droní miláčky používat, řiďte se tímto droním desaterem a bude vám přáno:

1) Nelétejte s drony v blízkosti letiště.

2) Nelétejte s drony v okolí městských ostrovů a nad nimi.

3) Nelétejte v blízkosti vojenských a policejních budov nebo jiných státních budov a elektráren.

4) Nelétejte s drony nad obydlím místních.

5) Nelétejte s drony do výšky přesahující 400 m od povrchu zemského či mořského, ať neomezujete provoz hydroplánů, které létají sem a tam každou chvílí.

6) Nelétejte s drony při špatných povětrnostních podmínkách.

7) Nelétejte s drony po setmění.

8) Nelétejte s drony nad lidmi nebo davy lidí, kteří vám k tomu nedali souhlas.

9) Respektujte soukromí místních a jiných turistů.

10) Před použitím dronu si vždy v penzionu, hotelu anebo v resortu ověřte, zda je v jejich lokalitě létání s dronem povolené.

 

S drony můžete létat třeba nad junglí a nad neobydlenými částmi obydlených ostrovů, nad neobydlenými ostrovy, nad sand banky (písečná mělčina), nad mořem anebo nad resorty, v případě, že je to povolené.

 

Než se rozhodnete se svými drony cestovat a nastoupit na palubu letadla, nejprve si u odletových, tranzitních a příletových (cílových) letišť a leteckých společností ověřte, zda vůbec cestování s drony povolují a když, tak za jakých podmínek.

 

Například moje oblíbené Emirates mají pro cestování s drony toto pravidlo: Drony nejsou povoleny přepravovat jako příruční zavazadla. Vaše drony musí spinkat v odbavených zavazadlech, a to bez lithiových baterií uvnitř vašich miláčků. Baterie musíte mít u sebe v příručním zavazadle. Toto pravidlo platí i tehdy, pokud na lety s Emirates přestupujete od jiných leteckých společností, které drony jako příruční zavazadla povolují.

Dovolená na Maledivách s droním miláškem

Úvodní fotografie je má vlastní. Sice není z dronu, protože jsem si ho ještě nekoupila, ale je z letadla při přistání na Maledivách. 

Informace o Maledivách
Kompletní informace o Maledivách aneb vše, co potřebujete vědět před cestou.
Let hydroplánem
Kompletní informace o hydroplánech na Maledivách.
Poptávka dovolené
Poptávka dovolené dle vašich přání a finančních možností.
  • other way holiday na FB
  • other way holidays na FB
  • Lucie Mohelníková na FB
  • other way holiday na Instagramu
  • other way holidays na Instagramu
  • other way holiday na Flickru
  • other way holiday na LinkedIn
  • other way holiday na Twitter
  • other way holiday na You Tube
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou a Emiráty? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv, Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP