Maledivy: Cestování v těhotenství nebo s dětmi

Chtěly byste na Maledivy vyrazit těhotné anebo s dětmi? Ano? Pokud jste všichni zdravotně v pořádku a váš lékař s tím nemá problém, ani my ho nevidíme. Nejdřív byste ale o cestování na Maledivy v těhotenství anebo s dětmi měli vědět pár důležitých informací.

Cestování na Maledivy v těhotenství

Několik klientek, včetně mojí kamarádky, v prvním, druhém i třetím trimestru s námi na Maledivy již cestovalo a všechny se nám vrátily v pořádku. Některé, které dlouho nemohly, do "jináče" na Maledivách přišly, naštěstí s vlastním partnerem. Dovolená je to nejlepší na zapomenutí každodenního stresu. Cestování to exotických zemí v průběhu těhotenství záleží jen a jen na vašem lékaři, vašem zdravotním stavu a vaší odvaze. Státní zdravotnictví je na Maledivách, v porovnání s tím, na co jsme zvyklí my, tak trochu hororové a privátní, tedy soukromé, které je již na velmi dobré úrovni, poměrně hodně drahé. Moje slovenská kamarádka, která je za Maledivce vdaná a na Maledivách střídavě žij tak, jako já, tu dokonce i rodila a vše proběhlo tak, jak mělo. Ať trávíte dovolenou na resortu nebo lokálním obydleném ostrově, vždy je pro ruce lékař, ale... Z resortu do nemocnice daleko. Na některých obydlených lokálních ostrovech jsou sice nemocnice, ale... Všechny Maledivky (99,9 %) vždy rodí v hlavním městě Male'. Ty bohatší na Srí Lance, v Indii nebo jiných zemích. Je to jen a jen na vás, zda to risknete nebo ne.

Cestování na Maledivy s dětmi do 2 let 

V dnešní době již není výjimkou cestovat s malými dětmi či novorozenci po celém světě. Trávíte-li dovolenou na resortu nebo na lodi, vše potřebné si vezměte s sebou. Na resortu (99,9 %), ani na lodi, se nedají koupit potřeby pro děti. Jsou zde pouze obchody se suvenýry, oblečením a šperky. Do Male' se můžete dostat pouze jednou za týden, a to v rámci exkurze nebo si můžete pronajmout velice drahý soukromý transfer. Trávíte-li dovolenou na lokálních ostrovech, plenky a další potřeby pro děti se na ostrovech dají koupit, žije se tu normální život, ale pokud jste zvyklí na svůj standard, vezměte si vše potřebné s sebou.

Ubytování dětí do dvou let: V 99,9 % jsou děti do dvou let zdarma na posteli sdílené s rodiči. Některé resorty, hotely i penziony nabízí zdarma i dětskou postýlkou. Pár ubytovacích kapacit nabízí zdarma i děti do 4 nebo 6 let, ale je to zhruba 1 %. Platí se pouze tzv. Green Tax.

Cestování na Maledivy s jedním anebo více dětmi od 2 do 12 let 

Je to jenom a jenom na vás, jakým stylem si chcete dovolenou užít. Na resortech jsou dětské koutky víceméně všude. Hlídačky neboli babysitting jsou většinou cizinci z různých zemí. Některé resorty jsou pro děti přizpůsobeny lépe a některé hůře. Některé resorty pobyt s dětmi dokonce zakazují. Na obydlených lokálních ostrovech dětské koutky neexistují. V případě, že je o službu hlídání dětí zájem, je možné za poplatek zajistit hlídání místní ženou. Jak je již zmíněno výše, co se týká zdravotní péče, rozbité koleno vám na ostrovech s přehledem ošetří, horší zranění pouze v Male'.

 

Ubytování dětí od 2 do 12 let: Děti v tomto věkovém rozmezí jsou počítány jako dětská přistýlka. Děti nad 12 let jsou počítány jako dospělí. Velkými výjimkami je pár drahých a luxusních resortů, třeba Sun Siyam Iru Fushi nebo Jumeirah Vittaveli, které nabízí děti do 12 let zcela zdarma. 

 

Ubytování rodiny s více dětmi: Pokud jste rodina, např. jste-li dva dospělí a dvě děti (6 a 12 let), v 99,9 % vás nikde neubytují v jednom pokoji. Budete muset mít pokoje dva. V 99,9 % se sazby počítají jako za dva dvoulůžkové pokoje. Velmi málo ubytovacích kapacit nabízí slevu jako rodinné pokoje a velmi málo ubytovacích kapacit má rodinné pokoje, třeba propojené dveřmi a podobně. Jste-li rodina s dětmi ve věku do 4 let, a další dvě mají nad 4 roky, max. však 12 let, tak jako tak musíte mít dva pokoje za plnou cenu! Jste-li rodina se třemi dětmi nad 4 roky = 2 pokoje za plnou cenu plus placená přistýlka. Zázrakem vás v tomto počtu ubytuje jenom náš partnerský hotel Plumeria Maldives a pár dalších vybraných penzionů a hotelů na obydlených ostrovech anebo luxusní resorty.

Víceméně je cestování na Maledivy s dětmi jenom a jenom na vás a na vašich dětech. Určitě na tom, jak moc jsou zvyklí cestovat a také na tom, kolik jste ochotni za ně zaplatit, jelikož to v případě Malediv, není nic žádná levná sranda. 

 

Na Maledivy s námi cestovalo již spoustu rodin, mamina se 14denním miminkem i několik těhotných klientek a jak jsem již zmínila, zatím vždy vše proběhlo v pořádku. Nikdy nezapomeňte na dobré cestovní pojištění. Zodpovědnost za děti nesete vy sami.

TIP: Krásný článek o cestování na Maledivy s batoletem, napsala jedna naše VIP klientka pro web Maminka.cz.

Rodinné pobyty na Maledivách a dovolená s dětmi 

Maledivy a vše o nich
Kompletní informace o Maledivách.
Nemoci, očkování a zdravotní péče
Detailní informace o nemocech, potřebném očkování a zdravotní péči na Maledivách.
Cestovní pojištění a storno
Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu od ERV Evropské pojišťovny.
Rodinné pobyty
Rodinné pobyty na Maledivách.
Dovolená s dětmi
Poptávka dovolené s dětmi na míru dle vašich přání a finančních možností.
Show More
 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP

© ​Design webu, text a fotografie, to vše dělané s láskou k práci a hlavně k Maledivám by Lucie Mohelníková 2009 - 2021.