top of page
Cestování na Maledivy v těhotenství, Maledivy s dětmi, rodinná dovolená Maledivy
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno

Maledivy: Cestování v těhotenství nebo s dětmi

Chtěly byste na Maledivy vyrazit těhotné anebo s dětmi? Ano? Pokud jste všichni zdravotně v pořádku a váš lékař s tím nemá problém, ani my ho nevidíme. Nejdřív byste ale o cestování na Maledivy v těhotenství anebo s dětmi měli vědět pár důležitých informací.

Cestování na Maledivy v těhotenství

Cestování na Maledivy nebo do jiných exotických zemí v průběhu těhotenství záleží jen a jen na vašem lékaři, vašem zdravotním stavu a vaší odvaze. Státní zdravotnictví je na Maledivách v porovnání s tím, na co jsme zvyklí my, tak trochu hororové. Privátní, tedy soukromé nemocnice, které mají již poměrně dobrou úroveň, jsou opravdu hodně drahé. 

Několik klientek, včetně mé kamarádky, v prvním, druhém i třetím trimestru s námi na Maledivy již cestovalo a všechny se nám vrátily v pořádku. Některým našim klientkám, které dlouho nemohly otěhotnět, se to podařilo právě na Maledivách. Naštěstí s vlastním partnerem. Dovolená na Maledivách je to nejlepší na zapomenutí každodenního stresu. 

Moje slovenská známá, která má dítě s Maledivcem, v tomto tropickém ráji dokonce i rodila. Vše proběhlo v pořádku za asistence evropského lékaře na online video hovoru. Jakmile na Maledivách porodíte, za pár hodin jdete domů. Žádné 3 dny v nemocnici, jak je tomu u nás. Většina Maledivek rodí v hlavním městě Male' nebo na Hulhumale. Ty bohatší na Srí Lance, v Indii nebo jiných zemích. Je to jen a jen na vás, zda to risknete nebo ne.

Ať trávíte dovolenou na resortu nebo lokálním obydleném ostrově, vždy je pro ruce lékař, ale... Z resortu do nemocnice daleko. Na některých obydlených lokálních ostrovech jsou sice nemocnice, ale... Jednou mi tu stačila horečka, useknutý kus prstu mačetou a ukopnutý prst u nohy. Vše o nemocech, očkování a zdravotní péči na Maledivách.

Cestování na Maledivy s dětmi do 2 let

V dnešní době již není nic neobvyklého cestovat s malými dětmi či novorozenci po celém světě. I na Maledivy, které vždy bývaly pouze vyhlášenou destinací pro páry, tento trend poměrně rychle přichází.

Trávíte-li dovolenou na resortu nebo na lodi, vše potřebné si vezměte s sebou. Na resortu se z 99,9 % nedají koupit potřeby pro děti. Na resortech jsou pouze obchody se suvenýry, oblečením a šperky. Do Male' se můžete dostat pouze jednou za týden, a to v rámci exkurze nebo si můžete pronajmout velice drahý soukromý transfer.

Trávíte-li dovolenou na lokálních ostrovech, plenky a další potřeby pro děti se na některých obydlených ostrovech dají koupit, ale zrovna v dobu vašeho pobytu mohou být vyprodané. Doporučuji vzít vše potřebné s sebou.

Trávíte-li dovolenou na lodi, vše musíte mít s sebou. Žádné potřeby pro děti se tu zakoupit nedají.

Cestování na Maledivy s jedním anebo více dětmi od 2 do 12 let 

Je jenom a jenom na vás, jakým stylem si chcete dovolenou užít!

Na resortech jsou dětské koutky víceméně všude. Hlídačky neboli babysitting jsou většinou cizinci z různých zemí. Některé resorty jsou pro děti přizpůsobeny lépe a některé hůře. Některé resorty pobyt s dětmi dokonce zakazují.

 

Na obydlených lokálních ostrovech dětské koutky neexistují. V případě, že je o službu hlídání dětí zájem, je možné za poplatek zajistit hlídání místní ženou.

 

Jak je již zmíněno výše, co se týká zdravotní péče, rozbité koleno vám na ostrovech s přehledem ošetří, horší zranění pouze v Male' nebo na Hulhumale.

Dovolená na Maledivách s dětmi a v těhotenství.

Pravidla a ceny ubytování větších rodin s dětmi na Maledivách

Děti mladší 2 let jsou v 99,99 % ubytovány zdarma na posteli sdílené s rodiči. Některé resorty, hotely i penziony nabízí zdarma i dětskou postýlkou. Pár ubytovacích kapacit nabízí zdarma i děti do 4 nebo 6 let, ale je to zhruba 1 %. Platí se pouze tzv. Green Tax.

Děti ve věku od 2 do 12 let jsou v ubytovacích kapacitách počítány jako dětská přistýlka. Děti nad 12 let jsou počítány jako dospělí. Výjimku v ubytování dětí ve věku od 12 do 16 let za dětskou cenu nebo zdarma má opravdu malá hrstka dražších resortů.  

 

Pokud jste rodina ve složení 2 dospělí a 2 děti nebo 2 dospělí a 3 děti nebo 4 děti ve věku 2 až 12 let, v 99,99 % vás nikde neubytují v jednom pokoji nebo v jednom bungalovu či v jedné vile. Budete muset 2 pokoje, bungalovy nebo vilky za plnou cenu. V 99,99 % se sazby počítají jako za dva dvoulůžkové pokoje. Velmi málo ubytovacích kapacit nabízí slevu jako za rodinné pokoje. Většinou pouze ty na obydlených ostrovech. 

 

Hrstka ubytovacích kapacit má rodinné pokoje, bungalovy nebo vily propojené dveřmi a podobně. Apartmány na Maledivách neexistují!

 

Pouze výjimečně povolí některý z dražších resortů, pokud disponuje většími vilami nebo vilami s obývákem, ubytovat až 5 osob (2 dospělé a 3 děti) do jedné vily. Pozor, děti nesmí být starší 12 až 16 let.

Na resortech jsou dvouložnicové a víceložnicové vily pouze na min. 4* resortech a jsou opravdu drahé. Výjimečně se u dvouložnicových vil najdou ceny pod 200 000 Kč na 7 nocí bez letenek na Maledivy. Většinou se ceny pohybují od 200 000 Kč do 1 000 000 Kč.

 

Na obydlených ostrovech se větší pokoje, kam se vejde až 5 osob nebo rodinné pokoje najdou pouze výjimečně. Tři opravdu nádherné obydlené ostrovy s takovým, a hlavně krásným ubytováním pár kroků od pláže máme v nabídce. 

Dle zkušeností, které od roku 2011 čerpám při přípravě dovolené s dětmi, bych s sebou své ratolesti na Maledivy vzala pouze tehdy, kdy bych neřešila rozpočet. V případě, že bych měla omezený rozpočet, buď bych je vzala na pěkný obydlený ostrov anebo letěla bez nich. Resorty se s dětmi, pokud řešíte rozpočet, opravdu prodraží. 

Rodinná dovolená na Maledivách s dětmi 

Víceméně je cestování na Maledivy s dětmi jenom a jenom na vás a na vašich dětech. Záleží na tom, jak moc jste s nimi zvyklí cestovat, a hlavně na tom, kolik jste ochotni za ně zaplatit, jelikož to v případě Malediv, není nic žádná levná záležitost. 

 

Na Maledivy s námi cestovalo již spoustu rodin, mamina se 14denním miminkem i několik těhotných klientek, a jak jsem již zmínila, zatím vždy vše proběhlo v pořádku. Nikdy nezapomeňte na dobré cestovní pojištění. Zodpovědnost za děti nesete vy sami.

Krásný článek o cestování na Maledivy s batoletem, napsala jedna naše VIP klientka pro web Maminka.cz.

© Informace a fotografie použité na této stránce o cestování na Maledivy s dětmi

Veškeré informace použité na této stránce o cestování na Maledivy v těhotenství nebo s dětmi pochází z mé vlastní zkušenosti, které při přípravách rodinných dovolených na Maledivách čerpám od roku 2011. Malá hrstka informací na této stránce pochází z oficiálních ceníků ubytovacích kapacit a jejich ubytovací politiky. Všechny fotografie použité na této stránce o cestování na Maledivy v těhotenství nebo s dětmi jsou mé vlastní.

bottom of page