Maledivy: Cestování v těhotenství nebo s dětmi

Chtěly byste na Maledivy vyrazit těhotné anebo s dětmi? Ano? Pokud jste všichni zdravotně v pořádku a váš lékař s tím nemá problém, ani my ho nevidíme. Nejdřív byste ale o cestování na Maledivy v těhotenství anebo s dětmi měli vědět pár důležitých informací.

Cestování na Maledivy v těhotenství

Několik klientek, včetně mojí nejlepší kamarádky, v prvním, druhém i třetím trimestru s námi na Maledivy již cestovalo a všechny se nám vrátily v pořádku. Některé, které dlouho nemohly, do "jináče" na Maledivách přišly, naštěstí s vlastním partnerem. Dovolená je to nejlepší na zapomenutí každodenního stresu. Cestování to exotických zemí v průběhu těhotenství záleží jen a jen na vašem lékaři, vašem zdravotním stavu a vaší odvaze. Státní zdravotnictví je na Maledivách, v porovnání s tím, na co jsme zvyklí my, tak trochu hororové a privátní, tedy soukromé, které je již na velmi dobré úrovni, poměrně hodně drahé. Moje slovenská kamarádka, která je za Maledivce vdaná a na Maledivách střídavě žij tak, jako já, tu dokonce i rodila a vše proběhlo tak, jak mělo. Ať trávíte dovolenou na resortu nebo lokálním obydleném ostrově, vždy je pro ruce lékař, ale... Z resortu do nemocnice daleko. Na některých obydlených lokálních ostrovech jsou sice nemocnice, ale... Všechny Maledivky (99,9 %) vždy rodí v hlavním městě Male'. Ty bohatší na Srí Lance, v Indii nebo jiných zemích. Je to jen a jen na vás, zda to risknete nebo ne.

Cestování na Maledivy s dětmi do 2 let 

V dnešní době již není výjimkou cestovat s malými dětmi či novorozenci po celém světě. Trávíte-li dovolenou na resortu nebo na lodi, vše potřebné si vezměte s sebou. Na resortu (99,9 %), ani na lodi, se nedají koupit potřeby pro děti. Jsou zde pouze obchody se suvenýry, oblečením a šperky. Do Male' se můžete dostat pouze jednou za týden, a to v rámci exkurze nebo si můžete pronajmout velice drahý soukromý transfer. Trávíte-li dovolenou na lokálních ostrovech, plenky a další potřeby pro děti se na ostrovech dají koupit, žije se tu normální život, ale pokud jste zvyklí na svůj standard, vezměte si vše potřebné s sebou.

Ubytování dětí do dvou let: V 99,9 % jsou děti do dvou let zdarma na posteli sdílené s rodiči. Některé resorty, hotely i penziony nabízí zdarma i dětskou postýlkou. Pár ubytovacích kapacit nabízí zdarma i děti do 4 nebo 6 let, ale je to zhruba 1 %. Platí se pouze tzv. Green Tax.

Cestování na Maledivy s jedním anebo více dětmi od 2 do 12 let 

Je to jenom a jenom na vás, jakým stylem si chcete dovolenou užít. Na resortech jsou dětské koutky víceméně všude. Hlídačky neboli babysitting jsou většinou cizinci z různých zemí. Některé resorty jsou pro děti přizpůsobeny lépe a některé hůře. Některé resorty pobyt s dětmi dokonce zakazují. Na obydlených lokálních ostrovech dětské koutky neexistují. V případě, že je o službu hlídání dětí zájem, je možné za poplatek zajistit hlídání místní ženou. Jak je již zmíněno výše, co se týká zdravotní péče, rozbité koleno vám na ostrovech s přehledem ošetří, horší zranění pouze v Male'.

 

Ubytování dětí od 2 do 12 let: Děti v tomto věkovém rozmezí jsou počítány jako dětská přistýlka. Děti nad 12 let jsou počítány jako dospělí. Velkými výjimkami je pár drahých a luxusních resortů, třeba Sun Siyam Iru Fushi nebo Jumeirah Vittaveli, které nabízí děti do 12 let zcela zdarma. 

 

Ubytování rodiny s více dětmi: Pokud jste rodina, např. jste-li dva dospělí a dvě děti (6 a 12 let), v 99,9 % vás nikde neubytují v jednom pokoji. Budete muset mít pokoje dva. V 99,9 % se sazby počítají jako za dva dvoulůžkové pokoje. Velmi málo ubytovacích kapacit nabízí slevu jako rodinné pokoje a velmi málo ubytovacích kapacit má rodinné pokoje, třeba propojené dveřmi a podobně. Jste-li rodina s dětmi ve věku do 4 let, a další dvě mají nad 4 roky, max. však 12 let, tak jako tak musíte mít dva pokoje za plnou cenu! Jste-li rodina se třemi dětmi nad 4 roky = 2 pokoje za plnou cenu plus placená přistýlka. Zázrakem vás v tomto počtu ubytuje jenom náš partnerský hotel Plumeria Maldives a pár dalších vybraných penzionů a hotelů na obydlených ostrovech anebo luxusní resorty.

Víceméně je cestování na Maledivy s dětmi jenom a jenom na vás a na vašich dětech. Určitě na tom, jak moc jsou zvyklí cestovat a také na tom, kolik jste ochotni za ně zaplatit, jelikož to v případě Malediv, není nic žádná levná sranda. 

 

Na Maledivy s námi cestovalo již spoustu rodin, mamina se 14denním miminkem i několik těhotných klientek a jak jsem již zmínila, zatím vždy vše proběhlo v pořádku. Nikdy nezapomeňte na dobré cestovní pojištění. Zodpovědnost za děti nesete vy sami.

 

TIP: Krásný článek o cestování na Maledivy s batoletem, napsala jedna naše VIP klientka pro web Maminka.cz.

Rodinné pobyty na Maledivách a dovolená s dětmi 

Maledivy a vše o nich
Kompletní informace o Maledivách.
Nemoci, očkování a zdravotní péče
Detailní informace o nemocech, potřebném očkování a zdravotní péči na Maledivách.
Cestovní pojištění a storno
Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu od ERV Evropské pojišťovny.
Rodinné pobyty
Rodinné pobyty na Maledivách.
Plumeria Maldives na Thinadhoo
Informace o hotelech Plumeria Maldives.
Dovolená s dětmi
Poptávka dovolené s dětmi na míru dle vašich přání a finančních možností.
Show More
  • other way holiday
  • other way holidays
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holidays
  • other way holiday
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holiday
  • other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP