top of page
Cestování na Maledivy v těhotenství, Maledivy s dětmi, rodinná dovolená Maledivy
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno

Maledivy: Cestování v těhotenství nebo s dětmi

Chtěly byste na Maledivy vyrazit těhotné anebo s dětmi? Ano? Pokud jste všichni zdravotně v pořádku a váš lékař s tím nemá problém, ani my ho nevidíme. Nejdřív byste ale o cestování na Maledivy v těhotenství anebo s dětmi měli vědět pár důležitých informací.

Cestování na Maledivy v těhotenství

Cestování na Maledivy nebo do jiných exotických zemí v průběhu těhotenství záleží jen a jen na vašem lékaři, vašem zdravotním stavu a vaší odvaze. Státní zdravotnictví je na Maledivách v porovnání s tím, na co jsme zvyklí my, tak trochu hororové. Privátní, tedy soukromé nemocnice, které mají již poměrně dobrou úroveň, jsou opravdu hodně drahé. 

Několik klientek, včetně mé kamarádky, v prvním, druhém i třetím trimestru s námi na Maledivy již cestovalo a všechny se nám vrátily v pořádku. Některým našim klientkám, které dlouho nemohly otěhotnět, se to podařilo právě na Maledivách. Naštěstí s vlastním partnerem. Dovolená na Maledivách je to nejlepší na zapomenutí každodenního stresu. 

Moje slovenská známá, která má dítě s Maledivcem, v tomto tropickém ráji dokonce i rodila. Vše proběhlo v pořádku za asistence evropského lékaře na online video hovoru. Jakmile na Maledivách porodíte, za pár hodin jdete domů. Žádné 3 dny v nemocnici, jak je tomu u nás. Většina Maledivek rodí v hlavním městě Male' nebo na Hulhumale. Ty bohatší na Srí Lance, v Indii nebo jiných zemích. Je to jen a jen na vás, zda to risknete nebo ne.

Ať trávíte dovolenou na resortu nebo lokálním obydleném ostrově, vždy je pro ruce lékař, ale... Z resortu do nemocnice daleko. Na některých obydlených lokálních ostrovech jsou sice nemocnice, ale... Jednou mi tu stačila horečka, useknutý kus prstu mačetou a ukopnutý prst u nohy. Vše o nemocech, očkování a zdravotní péči na Maledivách.

Cestování na Maledivy s dětmi do 2 let

V dnešní době již není nic neobvyklého cestovat s malými dětmi či novorozenci po celém světě. I na Maledivy, které vždy bývaly pouze vyhlášenou destinací pro páry, tento trend poměrně rychle přichází.

Trávíte-li dovolenou na resortu nebo na lodi, vše potřebné si vezměte s sebou. Na resortu se z 99,9 % nedají koupit potřeby pro děti. Na resortech jsou pouze obchody se suvenýry, oblečením a šperky. Do Male' se můžete dostat pouze jednou za týden, a to v rámci exkurze nebo si můžete pronajmout velice drahý soukromý transfer.

Trávíte-li dovolenou na lokálních ostrovech, plenky a další potřeby pro děti se na některých obydlených ostrovech dají koupit, ale zrovna v dobu vašeho pobytu mohou být vyprodané. Doporučuji vzít vše potřebné s sebou.

Trávíte-li dovolenou na lodi, vše musíte mít s sebou. Žádné potřeby pro děti se tu zakoupit nedají.

Cestování na Maledivy s jedním anebo více dětmi od 2 do 12 let 

Je jenom a jenom na vás, jakým stylem si chcete dovolenou užít!