top of page
Maledivy bez cestovky

Maledivy bez cestovky? Fakt?!

Maledivy bez cestovky? Opravdu na Maledivy nebo do jiné destinace chcete letět bez cestovky? A víte, že je to v 99% holý nesmysl!

 

Na hlášku "Maledivy bez cestovky" či "Dovolená bez cestovky", kterou vymysleli baťůžkáři a travel bloggeři a lidé jí slepě věří, jsem opravdu alergická!

 

Kdokoliv, kdo vám prodá / zarezervuje ubytování, ať je to třeba online rezervační systém, který je přezdíván OTA = online travel agent, česky online cestovní agent nebo online cestovní agentura nebo jakákoliv osoba, která vám ubytování prodá / zarezervuje a není zaměstnancem penzionu, hotelu, či resortu, musí být tzv. "cestovka", mít živnostenský list nebo koncesi, jinak by podnikal/a "načerno".

 

Jak jednou rezervujete přes jakýkoliv online rezervační systém, okamžitě cestujete s "cestovkou". 

 

Jediný možný způsob jak na "Maledivy bez cestovky" je ten, že si zarezervujete ubytování dotazem přímo do penzionu, hotelu nebo resortu, nikoliv přes prostředníky v Čechách nebo jiných zemích. Pozor ale, ne každý je poctivec, a ne vždy se to vyplatí. Většina ubytovacích kapacit, speciálně resortů, vždy dotazem na přímo nabízí cenu vyšší, než je přes cestovky.

Kdybych vám tvrdila, že nejsem cestovka, jak někteří tvrdí na svých webech, a přitom cestovkami jsou, a zprostředkovala vám ubytování, buď bych lhala anebo podnikala načerno... Dávejte si pozor na to, s kým cestujete a přes koho si ubytování a dovolenou nejenom na Maledivách rezervujete!

Já jsem cestovka a nestydím se za to, naopak jsem na to hrdá, že podnikám legálně. Já jsem "other way holiday".

Maledivy bez cestovky se nevyplatí

Pokud nechcete vyhazovat vaše těžce vydělané a našetřené peníze oknem,

cestujte s tím, kdo se vyzná, a to jsme my, other way holiday! A je toho více. Opravdu si troufáte na destinaci jako jsou Maledivy, kde je 1 200 ostrovů, a ne všechny jsou perfektní, vyrazit bez cestovky? Ať jste nebo nejste ostřílený cestovatel, myslíte si, že vám pomůžou diskuze, blogeři a recenze? Tak to jste na omylu. I recenze jsou zavádějící a o blogerských článcích ani nemluvím. V recenzích se kolikrát dozvíte i to, co není pravda a blogeři jsou za poutavé články placeni. Často cestují pouze tam, kde jim dají něco zadarmo nebo se slevou!

Jak tedy vybrat ten správný ostrov? Dle ceny ubytování? Chyba! Dovolená na Maledivách se nevybírá dle ceny ubytování, ale nejdříve se vybírá ostrov a až po té ubytování. Jinak dopadnete tak, jako např. na naší stráce s článkem "Maledivy levně", kde je uveden příklad, jak takové "Maledivy levně" mohou vypadat. A ptáme se znovu, jak tedy vybrat ten správný ostrov nebo ostrovy, které na míru padnou přesně vám? 

Nechcete-li z okna vyhodit desetitisíce, statisíce či miliony za dovolenou, a ve finále si rvát vlasy, že jste raději měli tu tisícovku nebo dvě či tři přidat a mít hezký ostrov a krásné vzpomínky, není lepší věřit někomu, kdo destinaci zná, hodně procestoval a žije v ní střídavě s Prahou spoustu let, ceny má stejné nebo nižší než zmiňované rezervační platformy, a je vám schopen ten správný ostrov vybrat, a vaši vysněnou dovolenou zorganizovat? Za úvahu to stojí ne? 

Kempování na Maledivách je zakázané

Maledivy nejsou rájem pro milovníky kempování, zapřisáhlé batůžkáře a nudisty! 

Jste milovníci kempování, vlastního vaření, hromadných ubytoven, hostelů, praví baťůžkáři, vysokohorští nebo sexuální turisté či nudisté? Ano! Rádi byste tyto aktivity provozovali na Maledivách? Ano! Tak to pro vás mám špatnou zprávu! Pokud neupustíte od výše zmiňovaných aktivit, tento tropický ráj NENÍ destinací právě pro vás! Kempování, sexuální turistika a nudismus jsou na Maledivách velmi striktně zakázané a ubytovny, hostely, apartmány s kuchyňkami a hory tu nemáme. Levným baťůžkářským rájem jsou Lakadivy (Indie), které dříve byly součástí Malediv, na túry doporučím Srí Lanku, Spojené arabské emiráty, Seychely, Mauricius nebo Madagaskar, nuda pláže jsou např. v Chorvatsku a na sexuální turismus je prý vyhlášené Thajsko a Jamajka. 

Nechcete s námi na Maledivy cestovat, ale máte zájem o konzultaci, cenné rady a tipy? 

Nabízíme vám možnost placených konzultací, a to buď telefonicky nebo osobně se specialistkou a expertkou na Maledivy, a to se mnou, s Lucií Mohelníkovou. 

S dotazy typu: "Kolik paštik si na Maledivy můžu přivézt?", "Můžu si na Maledivy přivézt alkohol v placatce?", "Dá se na Maledivy ze Srí Lanky doplavat na nafukovacím člunu?" (Nedá!), "Jsme dva a chceme jet na Maledivy na tři týdny a máme rozpočet 8 000 Kč na celý pobyt, je to možné?", "Mohu si sebou vzít do batohu plynový vařič a stan?" nebo "Dá se u vás koupit dovolená na stravenky?" (Nedá!), "Jak se za Maledivce vdát a být jako Vy?", "Seženete mně na Maledivách prostituku/prostituta?" (Ne! I když to umíme.) a podobnými nesmysli už vážně nebudeme ztrácet čas. E-maily s těmito dotazy rovnou mažeme.

© Informace a fotografie použité na této stránce o cestování na Maledivy bez cestovky

Informace použité na této stránce vychází z fakt, o kterých se veřejně nemluví a letitých vlastních zkušeností s cestováním nejenom na Maledivy. Fotografie použité na této stránce o cestování na Maledivy bez cestovky jsou mé vlastní fotografie z nehezkých maledivských ostrovů a lokalit, které na Maledivách fotím již od roku 2009.

Maledivy s cestovkou, a to s naší!

bottom of page