top of page

Lhohi Inn, rodinný penzion s pravou maledivskou pohostinností  

Lhohi, Lhohi Inn, Noonu atol, Maledivy (3).jpg
Sabba Summer & Beach Suite jsme osobně prověřili.

Lhohi Inn je menší rodinný penzion s 10 pokoji rozprostírajícími se ve 3. patrech, který se nachází nedaleko pláže na poměrně málo obydleném a minimálně turistickém lokálním ostrově Lhohi na Noonu atolu na Maledivách. Nádherný ostrov, je pokryt bujnou vegetací a lemuje jej korálový útes. Penzion Lhohi Inn je vhodný pro skupinky, rodiny s dětmi i pro páry.

Součástí penzionu Lhohi Inn je recepce, která poskytuje 24hodinovou službu, kdykoliv, cokoliv budete potřebovat, personál zajistí, včetně žehlení oděvů a praní prádla, 10 klimatizovaných pokojů, a to buď dvoulůžkových nebo rodinných čtyř nebo pětilůžkových, restaurace Island Prime, kde si buď v klimatizované restauraci, na zahradě nebo na terase pod hvězdami můžete vychutnat nejenom maledivskou, ale i mezinárodní kuchyni podávanou formou À la carte nebo výběrem z bufetu, a menší centrum nemotorizovaných vodních sportů, exkurzí, aktivit včetně potápění.

Lhohi Inn je 100 % vlastněn a provozován Maledivci, a zažijete tu pravou, nefalšovanou domácí atmosféru a maledivskou pohostinnost. Penzionů jako je Lhohi Inn už je dnes opravdu málo.

Penzion Lhohi Inn patří do naší kolekce „hand picked by Lucie“ v kategorii menších rodinných penzionů na obydlených ostrovech. Penzion Lhohi Inn nabízíme od jeho otevření v únoru 2022. Byli jsme první cestovkou, jež penzion začala nabízet, propagovat a dále majitelům pomohla se dostat do povědomí cestovkám na Maledivách a dále ve světě. Lhohi Inn jsme poprvé osobně navštívili v dubnu 2022.

Lhohi, Lhohi Inn, penzion, Noonu atol, Maledivy

Zázemí penzionu Lhohi Inn

Penzion Lhohi Inn má kompletní zázemí, a to:

- recepce a lobby

- restaurace

- 10 klimatizovaných pokojů, které se rozprostírají ve 3. patrech

- relaxační prostor na zahradě

- relaxační prostor na terase

- kuchyň

- 400 m / 5 minut chůze od penzionu vzdálená bikini pláž s lehátky a slunečníky, které jsou zdarma

- centrum vodních sportů a aktivit (na ostrově) a potápěčské centrum (zatím externě z okolních ostrovů)

Lhohi, Lhohi Inn, zahrada, Noonu atol, Maledivy

Služby penzionu Lhohi Inn

- kombinovaná doprava vnitrostátním letem na ostrov Maafaru, který dle povětrnostních podmínek trvá 30 až 40 min. a poté 15 až 20 min. plavba rychlo lodí dle stavu oceánu

- přivítání na mezinárodním letišti Velana, na letišti Maafaru, na ostrově Lhohi a v penzionu Lhohi Inn

- zdarma nápoj na uvítanou

- recepce je otevřena 24 hodin denně, resp. personál je neustále na telefonu

- WI-FI zdarma je možné využívat v celém penzionu Lhohi Inn. Připojení je poměrně dobré, ale signál může kolísat. Pokud opravdu potřebujete být online kvůli práci nebo jste závislák na sociálních sítích, doporučuji na letišti v Male zakoupit sim kartu s datovým balíčkem. Více info je pouze pro naše klienty v informační příručce, kterou posíláme po zakoupení pobytu u „other way holiday“.  

- prádelna a praní prádla (za poplatek)

- platby jsou možné hotově, nejlépe v USD anebo platebními kartami typu Visa, MasterCard anebo American Express.

- směnárenské služby (za poplatek)

- V penzionu Lhohi Inn se domluvíte anglicky a dhivehi. V případě potřeby českého jazyka jsme na telefonu k dispozici také my z „other way holiday“ anebo, pokud jste si objednali také naši delegáti.

- Penzion Lhohi Inn je pouze částečně bezbariérový. Jedná se pouze o jeden dvoulůžkový pokoj v přízemí. Pozor ale, co se týká bezbariérového přístupu, byla bych v tomto případě opatrná. Ne mnoho ubytovacích kapacit počítá se širšími dveřmi pro invalidní vozík anebo se speciálně vybavenými koupelnami. Vždy nutné ověřit.

- Plážová lehátka a slunečníky jsou k dispozici přímo na bikini pláži, která je od penzionu Lhohi Inn vzdálená cca 400 m / 5 min. chůze.

- lékař / první pomoc je dostupná na ostrově Lhohi (za poplatek; doporučujeme vhodné cestovní pojištění) 

Lhohi, Lhohi Inn, Noonu atol, Maledivy

Služby a vybavení všech pokojů v penzionu Lhohi Inn

​- check-in ve 14:00 hod. a check out ve 12:00 hod. nebo dle dostupnosti či odletů; pozdější check-out je zdarma

- wake up call (probuzení po telefonu)

- pokojová služba (může být dle poskytnuté služby zpoplatněna)

- klimatizace

- WIFI (zdarma)

- káva Nescafé a čaj na pokojích (zdarma)

- 1x 1 l lahev pité vody (zdarma)

- ručníky a osušky, včetně plážových (zdarma)

- povlečení (zdarma)

- malý trezor ukrytý ve skříni (zdarma)

- fén / vysoušeč vlasů (zdarma)

- nábytek

- teplá a studená voda

- žehlící prkno a žehlička na vyžádání (zdarma)

- všechny pokoje i koupelny jsou nekuřácké!!! Kouřit je možné pouze venku nebo na pláži.

Lhohi, Lhohi Inn, chodba, Noonu atol, Maledivy

Ubytování a pokoje v penzionu Lhohi Inn 

Jak již bylo zmíněno, penzion Lhohi Inn s 10 klimatizovanými a plně vybavenými pokoji byl oficiálně otevřen v únoru 2022. 

Pokoje jsou akorát tak velké, aby ubytovali buď 2 osoby na manželské posteli nebo na dvou oddělených postelích, anebo rodinu s dětmi v rodinném pokoji, od kterého je možné ubytovat až 6 osob. 

V každém z pokojů najdete klimatizaci, stropní ventilátor, 1x manželskou postel nebo 2x jednolůžkové postele s možností spojení, noční stolky s lampičkou, šatní skříň, ve které je schován trezor, ramínka, stolek s příslušenstvím na kávu a čaj, židle, odkládací stolek na zavazadlo a odpadkový koš. V rodinném pokoji je navíc ještě rozkládací sedačka a další vybavení. Součástí koupelny je uzavřená část s toaletou, umyvadlem a sprchou s teplou a studenou vodou.

Lhohi, Lhohi Inn, Deluxe Twin, dvoulůžko v přízemí, Noonu atol, Maledivy

Deluxe Room v penzionu Lhohi Inn

Deluxe Room aneb Pokoj Deluxe, které jsou v penzionu 4, mohou každý ubytovat maximálně 2 osoby. Přistýlka možná není, ale dětská postýlka pro dítě do 2 let se do pokoje vejde. Pokoje mají menší balkónek, mimo pokoje v přízemí. Všichni hosté samozřejmě mohou k relaxu využít různé společné terasy a zahradu.

Lhohi, Lhohi Inn, Super Deluxe, dvoulůžko v patře, Noonu atol, Maledivy

Super Deluxe with Seaview v penzionu Lhohi Inn

Super Deluxe with Seaview aneb Pokoje Super Deluxe s menšími balkónky, ze kterých není tak úplně vidět na moře, jsou v penzionu 4, a v každém z nich je možné ubytovat maximálně 2 osoby. Přistýlka možná není, ale dětská postýlka pro dítě do 2 let se do pokoje vejde. 

Lhohi, Lhohi Inn, Deluxe Family, čtyřlůžko v patře, Noonu atol, Maledivy
Lhohi, Lhohi Inn, Deluxe Family, čtyřlůžko v patře, Noonu atol, Maledivy

Deluxe Family Room se dvěma pokoji v penzionu Lhohi Inn

Deluxe Family Room aneb Pokoj Deluxe rodinný, které jsou v penzionu 2, mohou každý ubytovat až 6 osob. Tento pokoj se skládá ze dvou místností, a to z obývacího pokoje s velkou rozkládací sedačkou, z ložnice a koupelny. Nemá přímý vstup na balkon, ale z pokoje je možné se dostat na balkón nebo terasu přes chodbu. 

Lhohi, Lhohi Inn, restaurace, Noonu atol, Maledivy

Restaurace Island Prime aneb Ochutnejte tradiční maledivskou kuchyni

Restaurace Island Prime je vystavěna na zahradě penzionu Lhohi Inn a může být jak otevřená do zahrady, tak klimatizovaná, což je fajn při obědě, když je venku opravdu horko. 

Místní kuchaři a kuchařky umí vykouzlit jak místní kuchyni, grilované ryby, smaženou rýži či nudle, těstoviny, tak maledivské či indické karí a asijské speciality. Rozhodně tu nechybí čerstvá sezónní zelenina a ovoce. Ryby, humry či chobotnice jsou obvykle z místních vod, které uloví místní rybáři. Speciální požadavky na různé diety je vždy nutné sdělit před přípravou nabídky a jejich dostupnost ověřit. Veškeré podávané pokrmy jsou halal. 

Místní či kontinentální snídaně, oběd i večeře jsou podávané formou À la carte aneb výběrem z menu nebo formou bufetu. Vždy záleží na obsazenosti ubytování.

Pokud zatoužíte po snídani na zahradě nebo terase, po obědě v příjemně vychlazené restauraci nebo romantické večeři při svíčkách na terase či na pláži, i to vám zdejší personál rád splní. Pár metrů od penzionu Lhohi Inn se nachází BBQ pláž, kde se pravidelně pořádá BBQ aneb grilovačky. Každý čtvrtek penzion pořádá tradiční maledivskou večeři s vystoupením maledivské drum a taneční skupiny BoduBeru nazvanou "Maldivian Night with Traditional BoduBeru”.

Lhohi, Lhohi Inn, stravování, Noonu atol, Maledivy

Možnost stravování v restauraci Island Prime v Lhohi Inn

Lhohi Inn nabízí tyto stravovací plány:

BB: Bed and Breakfast tedy ubytování se snídaní. Nedoporučujeme a nenabízíme.

HB: Half Board tedy ubytování s polopenzí, které obsahuje snídani a večeři. Doporučujeme.

FB: Full Board tedy ubytování s plnou penzí, které obsahuje, snídani, oběd a večeři. Doporučujeme.

Za štědrovečerní a silvestrovskou slavnostní večeři jsou účtovaný extra příplatky.

Lhohi Inn, Restaurant Island Prime, jídlo, Lhohi, Noonu atol, Maledivy

Časy stravování v restauraci Island Prime v Lhohi Inn

Restaurace Island Prime otevírá v 6:00 hod. ráno a zavírá v 1:00 hod. v noci. Časy stravování se dají přizpůsobit dle požadavků hostů. Doporučujeme si při snídani vybrat oběd a při obědě večeři, abyste se vyhnuli dlouhým čekacím dobám na jídlo!!! Tento systém je to jednodušší i pro personál. 

​V případě pobytu skupin může restaurace Island Prime mimo časy stravování posloužit také jako společenský prostor.

Lhohi, Lhohi Inn, Noonu atol, Maledivy

Aktivity, výlety, zážitky, šnorchlování, rybolov a vodní sporty s Lhohi Inn

Penzion Lhohi Inn zajišťuje také velké množství exkurzí a aktivit. Z výletů je fajn vyrazit na šnorchlování na různé korálové útesy nebo na šnorchlování s mantami, na plavbu s delfíny, na různé plavby při západu slunce, na sandbank aneb písečnou mělčinu, na celodenní návštěvu resortu Sun Siyam Iru Fushi nebo Siyam World, na farmářské ostrovy, na neobydlený ostrov Vaadhoo s krásným korálovým útesem nebo na různé druhy rybolovu, např. sportovní Big game Fishing, tradiční bottom line, trolling, fly fishing, pole line - tradiční lov tuňáků nebo zakázaný lov harpunou. Sezónně je možné se účastnit také oslav různých svátků, jako např. Eid ul Fitr & Eid Al adha Celebrations On each Hijri Year, with Cultural Eid. 

K dostání jsou také různé nemotorizované a motorizované vodní sporty nebo potápění. Vše zatím externě z jiných ostrovů. 

Ceny výletů se pohybují od 15 do 450 USD za aktivitu. Vždy záleží na počtu účastníků aktivity a výletu. Ceník je na vyžádání spolu s nabídkou. Každopádně cenu jsou tu smluvní a je možné se na místě na ceně domluvit.

Zásnuby, svatba anebo líbánky pořádané ubytováním Lhohi Inn

Zásnuby, svatba aneb symbolický svatební obřad na pláži i líbánky penzion Lhohi Inn nabízí a organizuje. Ceny základních balíčků začínají na 650 USD. Svatební balíčky vám v případě zájmu zašleme spolu s nabídkou dovolené. O svatbách na Maledivách.

Lhohi, Lhohi Inn, Deluxe Family, čtyřlůžko v patře, Noonu atol, Maledivy

Proč strávit dovolenou v penzionu Lhohi Inn?

Lhohi Inn mě oslovil rychlou komunikací, přátelským a rodinným přístupem celého Lhohi Inn týmu a výbornými místními pokrmy. Jedná se o jediné ubytování na ostrově, které je 100 % vlastněno a provozováno Maledivci. Lhohi Inn je vhodný pro páry, rodiny i skupiny se zaměřením na relax, šnorchlování, freediving, rybolov či začátečnický surf. 

© Info a fotografie použité na této stránce o penzionu Lhohi Inn

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace o penzionu Lhohi Inn, které jsou doplněné mými poznatky a osobními zkušenostmi během návštěvy penzionu Lhohi Inn a ostrova Lhohi. Fotografie penzionu Lhohi Inn jsou mé vlastní mimo dvou koláží pokrmů, které nejsou označeny naší webovkou.

Cenová nabídka dovolené v penzionu Lhohi Inn

Cenovou nabídku dovolené v Lhohi Inn na libovolný počet nocí, minimálně však na 3 noci, ubytování, strava a doprava z letiště na ostrov Lhohi a do penzionu Lhohi Inn a zpět, letenky na Maledivy nebo další doplňkové služeb, jak jsou např. letištní hotely při přestupu nebo cestovní pojištění pro vás připravíme na míru. Stačí nám zaslat e-mail s poptávkou. Jako jeden z hlavních partnerů penzionu Lhohi Inn nabízíme výborné ceny. Kratší pobyt než na 3 noci se nevyplatí a ani jej z hlediska našeho času nezajišťujeme!!!

Volitelné doplňující služby k dovolené v penzionu Lhohi Inn

Volitelnými doplňujícími službami k dovolené v penzionu Lhohi Inn jsou námi zajištěné letenky, cestovní pojištění a pojištění storna od ERV Evropské pojišťovny. V případě, že si rádi letenky a pojištění zajišťujete sami, nemáme s tím problém, naopak tento přístup v rámci ubytování na obydlených ostrovech vítáme. Maledivy aktuálně.