Letenk na Maledivy od Emirates.
Emirates

Letenky na Maledivy? Emirates!

Hledáte letenky na Maledivy? Pak jste tady správně! Když na Maledivy, tak jedině s EmiratesOsobně mám s touto leteckou společností velmi bohaté a jenom dobré zkušenosti. 

Úplně poprvé, v prosinci 2009, jsem na Maledivy letěla se švýcarskými aerolinkami. Tehdá nebylo moc na výběr. V roce 2010 Emirates zavedly pravidelnou linku Praha - Dubaj, kdy jsem se do společnosti okamžitě zamilovala. Když jsem na Maledivy letěla podruhé, v roce 2012, letěla jsem právě s nimi. S Emirates jsem pravidelně létala 8 let. 

 

Emirates z Prahy na Maledivy aktuálně (2021) létají 7x v týdnu. Některé lety jsou kombinované se sesterskými Fly Dubai. 

Z Prahy do Dubaje airbusem A380 nebo boeingem 777-300ER

Na lince Praha - Dubaj nejprve létal boeing. V roce 2016 na této lince začala létat dvoupatrová A380 (aktuálně nelétá), jedno z největších letadel na světě. Už jenom let tímto letadlem je zážitek. Jak se říká: "Dovolená začíná už při nástupu do letadla." 1. července 2018 Emirates přidaly posilu. Na trase Praha - Dubaj - Praha začal kromě Airbasu A-380 létat také Boeing 777-300ER s kapacitou 360 sedadel. Lety Praha - Dubaj jsou tak dostupné 2x denně, a to odpoledne a večer. Dubaj - Praha zase ráno a kolem oběda. Letové řády se mění dle ročního období.​

Z Dubaje na Maledivy boeingem 777-300ER

Přímé lety z ČR na Maledivy neexistují a existovat pravděpodobně nikdy nebudou, nevyplatí se. Emirates létají z Prahy do Dubaje denně a spoj Dubaj - Maledivy, dokonce 5x denně. 3x přímo a 1x přes Colombo na Srí Lance. Jiné aerolinky, které na Maledivy létají nemají takto časté a pravidelné lety nebo létají třeba jen jednou, 2x či 3x týdně anebo mají mnohem vyšší cenu. Některé i nižší, ale ve většině případů mají nesmyslné čekací doby anebo jsou rizikové (rušení letů, zpoždění letů, pravidelná ztráta zavazadel...)​. Přidáním druhého letu z Prahy do Dubaje se zde nabízí velké množství možností kombinací letů.

Dubai International Airport v Dubaji

Na dubajském letišti najdete mnoho obchodů a restaurací. WiFi je tu, někdy na 30 minut, někdy na 60 minut (často mění), zcela zdarma. Najdete tu také pár lehátek, na kterých se dá, byť nepohodlně, schrupnout.​ Odpočíváte-li raději v pohodlí, než v přeplněné hale, jednou z možností je vstup do salónku Emirates, který je i není zpoplatněn, záleží na tom, zda jste anebo nejste členem Emirates Skywards programu a na jaké úrovni. Salónky se dají rezervovat pouze až na místě. Anebo se zde nabízí možnost zakoupení vstupu do salónků Marhaba. Pokud se při čekání opravdu chcete cítit jako v bavlnce, na letišti se nachází také Dubai International Hotel, který v rámci letenky Emirates umíme zajistit za speciální ceny i na krátký stopover. Další možností jsou hotely v blízkosti letiště. To je ale bohužel velmi náročná a nepraktická volba. Vouchery na stravu zdarma, při čekání na dubajském letišti na další let více, jak 4 hodiny byly zrušeny. 

Salónky Emirates V Dubaji na mezinárodním dubajském letišti

Co říkáte relaxu v luxusních salóncích letecké společnosti Emirates? Že byste v nich relaxovali rádi?! A víte, že vstup do těchto salónku má pár háčků a pravidel?! Salónky letecké společnosti Emirates je možné najít na mezinárodních letištích na šesti kontinentech, my se zaměříme na ty v Dubaji.

Na dubajském letišti najdete salónky Emirates First Class a salónky Emirates Business Class - Moët & Chandon. Samotné názvy nám napovídají, že se bude jednat o velmi kvalitní salónky na vysoké úrovni.

 

Salónky Emirates jsou v první řadě určeny pro klienty First Class (první třídy) a Business Class (obchodní třídy), poté Economy (ekonomické třídy), členům Skywards programu a až na konec do nich mohou vstoupit nečlenové. Podmínkou je, že musíte cestovat buď na letech Emirates anebo Qantas. Pasažéři z letů od jiných leteckých společností nemají na salónky nárok.

 

Pasažéři ve First Class a Business Class anebo členové programu Skywards - držitelé Silver, Gold a Platinum karet mají vstup do salónků zdarma. Pasažéři v Economy Class a členové programu Skywards – držitelé Blue karet mají vstup do salónku Emirates placený. Ceník salónků.

​Salónky se dopředu nedají zarezervovat tak, jak je tomu u levnějších salónků Marhaba. Pokud máte o vstup do salónku zájem, hned jakmile přiletíte na dubajské letiště, musíte zavítat do jednoho ze salónku, předložit letenku a v případě, že v salónku budou volné kapacity, můžete do něj vstoupit, a to po splnění všech výše uvedených podmínek. Pokud je salónek plně obsazen, je možné chvilku počkat, než se uvolní a poté do něj vstoupit.

 

Salónky jsou otevřeny 24 hodin denně a můžete z nich libovolně odcházet a opět do nich vcházet, až do doby vašeho odletu. Služby salónku zahrnují relaxační zónu, business centrum, restauraci a mnohem víc… Zjistěte více na oficiálním webu letecké společnosti Emirates.

Salónek Marhaba

Na Maledivy je možné létat s různými leteckými společnostmi a přes různá letiště. Osobně létám s Emirates​, přes Dubai International Airport (DBX) ve Spojených arabských emirátech a při zpáteční cestě, vyhlašuji konec 6 - 7 hodinám strávených sezením na terminálech, na nepohodlných sedačkách v chaosu a ruchu a hledání nepředraženého pokrmu a nápoje! Po přezkoumání situace a porovnání osobních zkušeností a dostupných informací jsem zjistila, že v případě přestupu v Dubaji, v nočních hodinách a delší čekací době než 4 hodiny, se vstup do salónku vyplatí. 

Salónky jsou kategorizovány jako třída Business Class, byť už poněkud starší a využít je můžete při cestování s jakýmikoliv aeroliniemi a v jakékoliv třídě, a to jak Economy, Business Class anebo First Class. Jsou vybaveny pohodlnými křesly a sedačkami. V případě potřeby pracovat tu také najdete menší business koutky s tablety a notebooky. Samozřejmostí je také Wi-Fi (nic extra rychlého) po celou dobu pobytu zdarma. V ceně, kterou za vstup do salónku zaplatíte, je zahrnuto také stravování formou bufetu s mezinárodní kuchyní, a to jak s teplými, tak studenými pokrmy a neomezená konzumace teplých i studených nápojů. Součástí některých salónků je i něco na víc, a to kuřácké prostory, dětské koutky, VIP prostory (za příplatek), sprcha (za příplatek), Snooze Cubes (mini pokojíky na spaní, které jsou také za příplatek), „kino“ atd.

 

Vstup do salónků je možný buď na 4 hodiny (53 USD/1 osoba) anebo 8 hodin (cca 106 USD/1 osoba). 

 

Na terminálu 3 najdete tři haly, a to A, B a C a salónky Marhaba jsou v každé z nich.

 

hale A najdete salónek Marhaba v 5. patře mezi bránou (Gates) A3 a A2. Do salónku se dostanete přes Duty Free a dále pak speciálním výtahem. U tohoto salónku najdete vše zmíněné výše a kuřácký salónek, dětský koutek (Emirates Terminal) a VIP zónu.


hale B najdete salónek Marhaba ve 4. patře nedaleko brány (Gate) B21. Vstup do salónku je možný výtahem ze 3. patra od odletů. Najdete tu kuřácký salónek a sprchu u Emirates Terminal (za příplatek).

 

hale C se salónek nachází mezi bránami (Gates) C23 a C25.

 

Na terminálu 2 najdete salónek Marhaba za imigračními stolky naproti Duty Free a najdete tu také kuřácký salónek.  

 

Na terminálu 1 najdete salónek Marhaba v hale D. Vstup do salónku je možný přes výtah v Duty Free. Vyjedete do lounge level a dáte se vpravo. Najdete tu sprchu (za příplatek), dětský koutek, „kino“, Snooze Rooms (za nehorázný příplatek), modlitebnu a Premium Class Lounge (za příplatek), který nabízí exkluzivní bufet a tiché prostředí.

Airport Meet & Greet Services

Cestujete-li s leteckou společností Emirates, můžete také využít salónky této letecké společnosti, které jsou "o kapku" luxusnější a pokud nejste členem programu Skywards na vyšší úrovni, než je Blue, také dražší. Výbornou alternativou k salónkům Marhaba je také Dubai International Hotel.

 

V případě, že si nejste jisti tím, že letištěm projdete bez problémů, je tu pro vás na příletech, při transitu nebo při odletech, letištní asistenční služba, která vám zajistí rychlé odbavení, transfery, vyzvednutí zavazadel, průchod imigračním, dopravu atd. Vybrat si můžete hned z několika balíčků, a to Bronze, Silver, Gold, Family a Elite.

 

Salónky Marhaba jsem osobně vyzkoušela.

 

Video, foto a další informace na www.marhabaservices.com

Maledivy se stopoverem na Srí Lance nebo v Dubaji

Tím, že Emirates létají i přes Colombo na Srí Lance, se zde nabízí možnost parádního poznávačně-relaxačního round tripu. Např. Praha – Dubaj (1-3 noci stop s výletem do Abú Dhabí) – Srí Lanka (malá či velká poznávačka, vyplatí se od 5 a více nocí) - Male (pobyt alespoň na 5 nocí a více) – Dubaj (stop na 1-3 noci může být i zde, záleží na vás zda si ho dáte před anebo po) – Praha. Kombinací je možných hned několik, a to třeba vynecháním jedné ze zmíněných destinací. Samozřejmě, kromě Malediv. Hihihi.​

Letecký pohled na Dubaj, Spojené arabské emiráty

Zábava na letu s Emirates

Emirates nabízí velké množství zábavy během letu, počínaje mnoha TV kanály, filmy, videohrami, hudbou atd., konče možností telefonování a internetu. Velkým plus je značkový alkohol zcela zdarma. Cokoliv, mimo šampaňského, během letu vypijete, neplatíte. 99% leteckých společností si alkohol účtuje a chce za něj nemalé peníze. Strava je dobrá, má několik chodů a na výběr máte ze dvou hlavních jídel. 

Nákup letenky od Emirates a jejich výhody

Pokud si letenky kupujete sami přímo na stránkách Emirates, které jsou již několik let v češtině, můžete si částečně zdarma a částečně za poplatek vybrat místo v letadle. Při rezervaci s cestovkou vám po rezervaci a zaplacení letenky automaticky přijde e-mail s možností výběru sedadel zdarma a za poplatek. Můžete si také vybrat z několika druhů jídel. V případě dražších tarifů se také může stát, že vám aerolinky nabídnou lepší třídu, než jakou máte zaplacenou. ​Mě osobně se to stalo dne 1. března 2018 při cestě z Male do Dubaje. Měla jsem zakoupenou economy třídu (Flexi) a jelikož se stalo, že byla economy i business class plná a jeden pasažér jim v economy přebýval, létám sama, náhodou si letištní personál vybral právě mě a usadili mě do business class. Radostí jsem skákala do stropu. Paní, která měla zakoupenou business class bezplatně přesunuli do first class. No řeknu vám, bylo to fantastické a mohlo by se mi to dít častěji, speciálně na trase Dubaj - Praha! 

 

Kdo létá pravidelně a služebně jako já, vyplatí se mu být členem programu Skywards a letenky zakoupit přímo u letecké společnosti. Jednou z výhod je sbírání mílí, za které pak letecké společnosti nabízí různé produkty (už mám doma značkové kabelky), slevy a další služby. 

 

Pozor na kombinované lety Emirates a Fly Dubai, které jsou nyní v nabídce. Na letu s Fly Dubai není stejný servis jako na letech s Emirates. Na letu s Fly Dubai dostanete pouze malé občerstvení v podobně jednoho menšího jídla a kelímku vody. Ostatní nápoje, tedy pokud budete mít štěstí a letuška k vám přijde, si musíte zakoupit. Stejně tak je to i se zábavou na letu. www.flydubai.com

 

Pokud neradi nakupujete online, stačí zavolat (+420 239 016 320) nebo navštívit kancelář Emirates na letišti Václava Havla, kde vám velice rádi poradí. Kancelář na Příkopech byla zrušena.​

Pokud si s nákupem letenek nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat, rádi je pro vás zajistíme.

Cena zpáteční letenky z Prahy na Maledivy od Emirates

​Zpáteční letenku Praha - Male', ekonomickou třídu, s jedním přestupem v Dubaji, koupíte od 19 500 Kč do 24 000 Kč i s poplatky. O víkendech, přes různé svátky, Vánoce, Nový rok a o Velikonocích mohou být letenky o dost dražší.

Online check-in s Emirates

Příjemný je také online check-in, který začíná již 48 hodin před odletem a končí 90 minut před odletem. V případě online check-in máte na letišti vyhrazen speciální stánek (counter), kde už většinou nestojíte dlouhé fronty.

Emirates a cestování s dětmi do 2 let

Cestování s dětmi do 2 let s vlastním sedadlem také prošlo změnou. Pokud jste zakoupili pro své dítě do 2 let vlastní sedadlo, pak dítě musí cestovat výhradně v certifikované dětské autosedačce, která je schválená také pro použití v letecké dopravě. Pokud se k odbavení dostavíte bez dětské autosedačky, nebudete s dítětem připuštěni k přepravě a ani vám nebude umožněno cestovat s dítětem na jednom sedadle.

Emirates zdarma nabízí pojištění pro případ onemocnění COVID-19 

Emirates jako první letecká společnost na světě nově nabízí všem svým cestujícím pojištění pro případ onemocnění COVID-19, a to zcela zdarma. Toto pojištění je součástí letenek a nabídka zatím platí až do odvolání.

Pojištění pro případ onemocnění COVID-19:

- pokryje náklady na léčbu až do výše 500 000 USD

- pokryje náklady na případný pobyt v karanténě do výše 150 USD na den po dobu 14 dní

- je zdarma pro všechny cestující ve všech cestovních třídách

- je k dispozici s okamžitou platností pro všechny cesty do 31.12.2020 (první úsek cesty musí být dokončen do 31.12.2020)

- je platné po dobu 31 dní od data nástupu cesty (cestující může pojištění využít po celou dobu trvání pojištění a to i tehdy, pokud pokračují do jiné destinace)

- cestující se nemusí nikde registrovat a vyplňovat další formuláře, v případě onemocnění COVID -19 se pouze obrátí na speciální zákaznickou linku

- veškeré informace a číslo této speciální zákaznické linky naleznete na www.emirates.com/COVID19assistance

Nové pojistné krytí na více rizik, které se vztahuje na všechny letenky Emirates vystavené od 01.12.2020. Pojistné krytí je poskytováno ve spolupráci s AIG Insurance.

 

Podmínky:

- vztahuje se na všechny cestující s letenkou zakoupenou od 01.12.2020 (včetně)

- u zpáteční letenky je pojistné krytí platné po celou dobu trvání cesty (nebo maximálně 365 dní po odletu z původní země odletu, cokoliv je dříve)
- pro jednosměrné letenky pojistné krytí končí po uplynutí 48 hodin po příletu do cílové destinace
- krytí nákladů na karanténu v zahraničí končí po uplynutí 31 dní po příletu do cílové destinace
- podmínky jsou stejné celosvětově, zahrnují však několik výjimek

- konečné znění podmínek pro jednotlivé země naleznete na Emirates.com

- v případě potřeby se cestující jednoduše obrátí na tým zákaznické podpory AIG

- cestující se nemusí nikde registrovat ani vyplňovat žádné formuláře před odletem
- cestující není povinen toto pojistné krytí využít

 

Na cestující, kteří si zakoupili letenky před 01.12.2020 se toto pojistné krytí na více rizik nevztahuje. Na cestující, kteří si zakoupili letenky před 01.12.2020 a nastoupí na první úsek cesty do 31.12.2020, se vztahuje pojistné krytí  Covid-19.

Upozornění: Při přestupu v Dubaji není nutné mít PCR test, ale pokud klient využije službu ubytování v tranzitním hotelu Dubai International Hotel na letišti při přestupu, test mít musí a musí si ho uhradit sám.

Proč doporučuji letět na Maledivy s Emirates?

Na Maledivy jsme letěla už tolikrát, že už ani nevím kolikrát. S letenkami mám bohaté zkušenosti. Výběru nejlepší ceny letenky i letecké společnosti v závislosti na spojích, ceně a kvalitě služeb jsem věnovala opravdu dlouho. Věřte mi, že lety s Emirates jsou jedny z nejlepších a nejpohodlnějších. 

 

© Foto: ​Úvodní fotografie letadla Emirates je má vlastní. Povedlo se mě ji vyfotografovat kousek od maledivského letiště, v prosinci 2009, při západu slunce.

 

Poslední částečná aktualizace informací v tomto článku: 28. 11. 2020.

Doplňkové služby k letenkám od společnosti Emirates