Emirates

Letenky na Maledivy? Emirates!

Hledáte letenky na Maledivy? Pak jste tady správně! Když na Maledivy, tak jedině s EmiratesOsobně mám s touto leteckou společností velmi bohaté a jenom dobré zkušenosti. 

Úplně poprvé, v prosinci 2009, jsem na Maledivy letěla se švýcarskými aerolinkami. Tehdá nebylo moc na výběr. V roce 2010 Emirates zavedly pravidelnou linku Praha - Dubaj, kdy jsem se do společnosti okamžitě zamilovala. Když jsem na Maledivy letěla podruhé, v roce 2012, letěla jsem právě s nimi. Jak jsem je jednou zkusila, už prostě nechci jinak.

Z Prahy do Dubaje airbusem A380 nebo boeingem 777-300ER

Na lince Praha - Dubaj nejprve létal boeing. V roce 2016 na této lince začala létat dvoupatrová A380, jedno z největších letadel na světě. Už jenom let tímto letadlem je zážitek. Jak se říká: "Dovolená začíná už při nástupu do letadla." 1. července 2018 Emirates přidaly posilu. Na trase Praha - Dubaj - Praha začal kromě Airbasu A-380 létat také Boeing 777-300ER s kapacitou 360 sedadel. Lety Praha - Dubaj jsou tak dostupné 2x denně, a to odpoledne a večer. Dubaj - Praha zase ráno a kolem oběda. Letové řády se mění dle ročního období.​

Z Dubaje na Maledivy boeingem 777-300ER

Přímé lety z ČR na Maledivy neexistují a existovat pravděpodobně nikdy nebudou, nevyplatí se. Emirates létají z Prahy do Dubaje denně a spoj Dubaj - Maledivy, dokonce 5x denně. 3x přímo a 1x přes Colombo na Srí Lance. Jiné aerolinky, které na Maledivy létají nemají takto časté a pravidelné lety nebo létají třeba jen jednou, 2x či 3x týdně anebo mají mnohem vyšší cenu. Některé i nižší, ale ve většině případů mají nesmyslné čekací doby anebo jsou rizikové (rušení letů, zpoždění letů, pravidelná ztráta zavazadel...)​. Přidáním druhého letu z Prahy do Dubaje se zde nabízí velké množství možností kombinací letů.

Dubajské letiště Dubai International Airport

Na dubajském letišti najdete mnoho obchodů a restaurací. WiFi je tu, někdy na 30 minut, někdy na 60 minut (často mění), zcela zdarma. Najdete tu také pár lehátek, na kterých se dá, byť nepohodlně, schrupnout.​ Odpočíváte-li raději v pohodlí, než v přeplněné hale, jednou z možností je vstup do salónku Emirates, který je i není zpoplatněn, záleží na tom, zda jste anebo nejste členem Emirates Skywards programu a na jaké úrovni. Salónky se dají rezervovat pouze až na místě. Anebo se zde nabízí možnost zakoupení vstupu do salónků Marhaba. Pokud se při čekání opravdu chcete cítit jako v bavlnce, na letišti se nachází také Dubai International Hotel, který v rámci letenky Emirates umíme zajistit za speciální ceny i na krátký stopover. Další možností jsou hotely v blízkosti letiště. To je ale bohužel velmi náročná a nepraktická volba. Vouchery na stravu zdarma, při čekání na dubajském letišti na další let více, jak 4 hodiny byly zrušeny. 

Maledivy se stopoverem na Srí Lance nebo v Dubaji

Tím, že Emirates létají i přes Colombo na Srí Lance, se zde nabízí možnost parádního poznávačně-relaxačního round tripu. Např. Praha – Dubaj (1-3 noci stop s výletem do Abú Dhabí) – Srí Lanka (malá či velká poznávačka, vyplatí se od 5 a více nocí) - Male (pobyt alespoň na 5 nocí a více) – Dubaj (stop na 1-3 noci může být i zde, záleží na vás zda si ho dáte před anebo po) – Praha. Kombinací je možných hned několik, a to třeba vynecháním jedné ze zmíněných destinací. Samozřejmě, kromě Malediv. Hihihi.​

Zábava na letu s Emirates

Emirates nabízí velké množství zábavy během letu, počínaje mnoha TV kanály, filmy, videohrami, hudbou atd., konče možností telefonování a internetu. Velkým plus je značkový alkohol zcela zdarma. Cokoliv, mimo šampaňského, během letu vypijete, neplatíte. 99% leteckých společností si alkohol účtuje a chce za něj nemalé peníze. Strava je dobrá, má několik chodů a na výběr máte ze dvou hlavních jídel. 

Nákup letenky od Emirates a jejich výhody

Pokud si letenky kupujete sami přímo na stránkách Emirates, které jsou již několik let v češtině, můžete si částečně zdarma a částečně za poplatek vybrat místo v letadle. Při rezervaci s cestovkou vám po rezervaci a zaplacení letenky automaticky přijde e-mail s možností výběru sedadel zdarma a za poplatek. Můžete si také vybrat z několika druhů jídel. V případě dražších tarifů se také může stát, že vám aerolinky nabídnou lepší třídu, než jakou máte zaplacenou. ​Mě osobně se to stalo dne 1. března 2018 při cestě z Male do Dubaje. Měla jsem zakoupenou economy třídu (Flexi) a jelikož se stalo, že byla economy i business class plná a jeden pasažér jim v economy přebýval, létám sama, náhodou si letištní personál vybral právě mě a usadili mě do business class. Radostí jsem skákala do stropu. Paní, která měla zakoupenou business class bezplatně přesunuli do first class. No řeknu vám, bylo to fantastické a mohlo by se mi to dít častěji, speciálně na trase Dubaj - Praha! 

 

Kdo létá pravidelně a služebně jako já, vyplatí se mu být členem programu Skywards a letenky zakoupit přímo u letecké společnosti. Jednou z výhod je sbírání mílí, za které pak letecké společnosti nabízí různé produkty (už mám doma značkové kabelky), slevy a další služby. 

 

Pozor na kombinované lety Emirates a Fly Dubai, které jsou nyní v nabídce. Na letu s Fly Dubai není stejný servis jako na letech s Emirates. Na letu s Fly Dubai dostanete pouze malé občerstvení v podobně jednoho menšího jídla a kelímku vody. Ostatní nápoje, tedy pokud budete mít štěstí a letuška k vám přijde, si musíte zakoupit. Stejně tak je to i se zábavou na letu. www.flydubai.com

 

Letenky můžete zakoupit také prostřednictvím našeho webu www.letenkynamaledivy.cz. Pokud si s nákupem letenek nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat, rádi je pro vás zajistíme.

 

Pokud neradi nakupujete online, stačí zavolat (+420 239 016 320) nebo navštívit kancelář Emirates na letišti Václava Havla, kde vám velice rádi poradí. Kancelář na Příkopech byla zrušena.​

Cena zpáteční letenky z Prahy na Maledivy od Emirates

​Zpáteční letenku Praha - Male', ekonomickou třídu, s jedním přestupem v Dubaji, koupíte od 19 500 Kč do 24 000 Kč i s poplatky. O víkendech, přes různé svátky, Vánoce, Nový rok a o Velikonocích mohou být letenky o dost dražší.

Online chek-in s Emirates

Příjemný je také online check-in, který začíná již 48 hodin před odletem a končí 90 minut před odletem. V případě online check-in máte na letišti vyhrazen speciální stánek (counter), kde už většinou nestojíte dlouhé fronty.

Emirates a cestování s dětmi do 2 let

Cestování s dětmi do 2 let s vlastním sedadlem také prošlo změnou. Pokud jste zakoupili pro své dítě do 2 let vlastní sedadlo, pak dítě musí cestovat výhradně v certifikované dětské autosedačce, která je schválená také pro použití v letecké dopravě. Pokud se k odbavení dostavíte bez dětské autosedačky, nebudete s dítětem připuštěni k přepravě a ani vám nebude umožněno cestovat s dítětem na jednom sedadle.

Emirates zdarma nabízí pojištění pro případ onemocnění COVID-19 

Emirates jako první letecká společnost na světě nově nabízí všem svým cestujícím pojištění pro případ onemocnění COVID-19, a to zcela zdarma.

Pojištění pro případ onemocnění COVID-19:

- pokryje náklady na léčbu až do výše 150 000 EUR

- pokryje náklady na případný pobyt v karanténě do výše 100 EUR na den po dobu 14 dní

- je zdarma pro všechny cestující ve všech cestovních třídách

- je k dispozici s okamžitou platností pro všechny cesty do 31.10.2020 (první úsek cesty musí být dokončen do 31.10.2020)

- je platné po dobu 31 dní od data nástupu cesty (cestující může pojištění využít po celou dobu trvání pojištění a to i tehdy, pokud pokračují do jiné destinace)

- cestující se nemusí nikde registrovat a vyplňovat další formuláře, v případě onemocnění COVID -19 se pouze obrátí na speciální zákaznickou linku

- veškeré informace a číslo této speciální zákaznické linky naleznete na www.emirates.com/COVID19assistance

Proč doporučuji letět na Maledivy s Emirates?

Na Maledivy jsme letěla už tolikrát, že už ani nevím kolikrát. S letenkami mám bohaté zkušenosti. Výběru nejlepší ceny letenky i letecké společnosti v závislosti na spojích, ceně a kvalitě služeb jsem věnovala opravdu dlouho. Věřte mi, že lety s Emirates jsou nejlepšími a nejpohodlnějšími. Ne, Emirates mě za reklamu opravdu neplatí, jen prostě doporučuji to, co je nejlepší a nejvýhodnější. Já už jinak nelétám!

 

© Foto: ​Úvodní fotografie letadla Emirates je má vlastní. Povedlo se mě ji vyfotografovat kousek od maledivského letiště, v prosinci 2009, při západu slunce.

 

Poslední částečná aktualizace informací v tomto článku: 24. července 2020.

Doplňkové služby k letenkám od společnosti Emirates

Dubai International Hotel
Letištní hotel Dubai International Hotel
Letenky od Emirates
Kompletní informace o letenkách na Maledivy.
Show More
  • other way holiday
  • other way holidays
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holidays
  • other way holiday
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holiday
  • other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP