Atholhu Residence, Fehendhoo, Maledivy

Atholhu Residence

Atholhu Residence (AR), je náš vlastní penzion aneb rezidence, která lze pojmout také jako soukromá vila pro partu přátel nebo kolegů. Rezidenci jsem navrhla v přírodním a útulném stylu, který k maledivskému ztracenému ráji neodmyslitelně patří. Atholhu Residence byla s velkými obtížemi a mnoha komplikacemi postavena na obydleném lokálním ostrově Fehendhoo na menším atolu Goidhoo, který administrativně patří pod Baa atol, a který je domovem mant, žraloka obrovského, kladivounům a dalším mořským i suchozemským potvůrkám.

 ​

Atholhu Residence má pouze 6 dvoulůžkových pokojů a každý má vlastní otevřenou koupelnou. Součástí penzionu je recepce Sangu, s malou knihovnou Kuthubukhaanaa a menší obchod Kuda Bazaar, kde najdete nejenom suvenýry, ale i hygienické potřeby a další zboží.

 

V penzionu, mimo dalšího potřebného zázemí k provozu jako je kuchyně, prádelna atd., najdete také lázně Kashi Theyo Spa, relaxační koutek Hiyani s bazénem se sladkou vodou, kino Baiskoafuge a společenskou místnost Araamu Kotari, která je v časech stravování restaurací Raha. V Raha si vychutnáte pokrmy především z maledivské kuchyně, ale také ze srílanské, indické, asijské, arabské, italské a dalších mezinárodních kuchyní. Pokrmy připravujeme především z čerstvých místních surovin, čerstvých ryb a kuřecího masa. V naší nabídce nechybí ani Signature Menu, domácí nanuky, zmrzlina a další jak tradiční, tak netradiční lahůdky. Ani milovníci superpotravin u nás nepřijdou zkrátka. V nabídce máme lístky čerstvé Moringy a Chia semínka.

 

Zatoužíte-li po snídani a obědě ve stínu palem nebo po romantické večeři při svíčkách nebo svitu měsíce na břehu moře, pár metrů od residence se nachází naše vlastní soukromá pláž Athiri by AR, kde vám náš tým jak snídani a oběd, tak večeři, v naší druhé restauraci Masverin Ge Grill (Fisherman’s Grill), která je částečně pod širým nebem a částečně ve stínu, rád naservíruje. Athiri by AR je také perfektní na vychutnání si odpolední kávy nebo čaje a v určitých měsících ročního období také na pozorování západu slunce a celoročně na pozorování hvězd naším malým teleskopem.

 

Athiri by AR dále nabízí mnoho malých zákoutí pro perfektní relax vaše tělo i mysli. A až vás relax omrzí, máme tu pro vás menší koutek Muraka s našimi vlastními nemotorizovanými vodními sporty. V nabídce najdete nemalé množství aktivit, exkurzí, výletů a zážitků. Bronz nachytáte na naší druhé soukromé pláži, a to na Bikini Athiri by AR, která je situována na nejhezčím místě z celého ostrova Fehendhoo. Na Bikini Athiri by AR najdete také malé posezení Jangali, kde si můžete vychutnat grilovačku ve stylu trosečníka.

 

Důležitou součástí našeho penzionu bude také ochrana životního prostřední. V blízké budoucnosti bude Atholhu Residence z části napájena také solárními panely.

 

Filosofie našeho penzionu je inspirována sítí luxusních resortů Soneva, která razí heslo „No News, No Shoes“. Především nám jde o to, abyste si u nás odpočinuli od každodenního stresu, oprostili se od běžných stereotypů, zrelaxovali tělo i duši. Nejsme jenom další obyčejný penzion na obydlených lokálních ostrovech na Maledivách, kterých je tu přes 500, jsme Atholhu Residence!

 

Přesný datum otevření Atholhu Residence stále není znám. Aktuální situace je taková, že s maledivským partnerem řešíme ukončení spolupráce. Penzion se staví již 5 let, poměrně hodně věcí bylo změněno a nedodrželo se a nám v "other way holiday" nějak došla trpělivost. 

Fehendhoo, Goidhoo atol, Maledivy

Atholhu Residence pod lupou

Atholhu Residence, Fehndhoo, Maledivy

Tým AR Teemu se vám bude snažit splnit vše, co vám na očích uvidí a bude to v našich silách nebo v rámci maledivských zákonů a také v rámci vašich finančních možností.

 

Služby „other way holiday“ a Atholhu Residence zahrnují:

- kompletní organizaci pobytu od „A až do Ž“

- zpáteční letenky, cestovní pojištění a pojištění storna (volitelné)

- kompletní organizaci a rezervaci dopravy na ostrov a z ostrova Fehendhoo; z hlavního města Male, z mezinárodního letiště Velana, z vnitrostátního letiště Dharavandhoo na ostrov Fehendhoo a zpět (sdílená rychlo-loď dle jízdního řádu, soukromý pronájem rychlo lodi, veřejný trajekt (pouze z Baa atolu na Goidhoo atol) a vnitrostátní let)

- přivítání a vyzvednutí hostů na letišti (česky, slovensky (za příplatek) nebo anglicky hovořící delegáti) a v přístavišti na ostrově Fehendhoo

- organizaci pobytů jednotlivců i skupin

- organizaci zásnub, svateb, obnov svatebních slibů nebo líbánek

- organizaci narozeninových oslav a mnoho dalšího

Služby dostupné v Atholhu Residence:

- WIFI je dostupná v celém objektu penzionu zdarma; pozor ale, data jsou limitována pro každého hosta. Jde nám především o to, abyste si u nás odpočinuli, a ne od rána do večera seděli připojení na sociálních sítích a e-mailu. Na sociálních sítích můžete být kdykoliv, ale proč na nich být během tak drahé a nádherné dovolené, jako je dovolená na Maledivách.

- praní prádla

- 24 h recepce

- česká podpora online a na telefonu 365 dní v roce a sezónně i osobně

- a další

 

Souhrn příslušenství v objektu Atholhu Residence:

- rozloha pozemku penzionu 500 m2

- 6 klimatizovaných pokojů s vlastním sociálním zařízením

- 1 klimatizovaný pokoj majitelů s vlastním sociálním zařízením

- 1 služební pokoj pro personál s vlastním sociálním zařízením

- kancelář

- prádelna a skládek se zázemím

- kuchyň se zázemím a mini pekárnou

- restaurace Raha & společenská místnost Araamu Kotari

- recepce Sangu v níž se nachází malá knihovna Kuthubukhaanaa jejíž součástí jsou vybrané deskové hry a mini obchod se suvenýry Kuda Bazaar

- lázně Kashi Theyo Spa

- relaxační koutek Hiyani s bazénem se sladkou vodou

- kino Baiskoafuge

Pokoje v Atholhu Residence aneb Kotari

V penzionu je možné ubytovat maximálně 18 osob v 6 dvoulůžkových pokojích s možností jedné přistýlky do každé z nich.

 

Součástí pokojů a služeb je

- malé překvapení na uvítanou

​- check-in: 14:00 hod. nebo dle dostupnosti, check out: 12:00 hod. nebo dle dostupnosti

- pokojový servis

- WIFI zdarma s omezeným objemem dat 

- telefon a další kancelářské vybavení je dostupné na recepci (především chceme, abyste si od práce odpočinuli, ne abyste pracovali)

- všechny pokoje i otevřené koupelny jsou nekuřácké!!!

- 2x 0,5 l lahev pité vody na osobu denně zdarma

- praní a žehlení prádla je možné za poplatek

 

Naše pokoje jsou pojmenovány dle mořských mušlí, které je na Maledivách možné najít. Pokoje mají stejnou velikost a příslušenství. Liší se výhledem a možným ruchem z okolí, a to z ulice, od bazénu nebo z restaurace.

 

První pokoj od hlavního vchodu do penzionu, který sousedí s lázněmi Kashi Theyo Spa se jmenuje Naiboli a má výhled na Hiyani, relaxační místo a bazén. Jedná se o nejhezčí výhled, ale může tu být více ruchu z okolí.

 

Druhý pokoj se jmenuje Sandhara a částečně z něj uvidíte na Hiyani, do recepce Sangu a do restaurace Raha, která je zároveň relaxačním místem Araamu Kotari. Jedná se o druhý nejhezčí výhled, ale opět tu může být více ruchu z okolí.

 

Třetí pokoj má jméno Raakani a uvidíte z něj do restaurace Raha a relaxační a společenské místnosti Araamu Kotari. Výhled do restaurace a možnost ruchu z restaurace v časech stravování nebo večerního programu.

 

Čtvrtý pokoj se jmenuje Boli a uvidíte z něj do koridoru rezidence. Výhled vás asi neuchvátí, ale na druhou stranu tu bude větší klid a stín.

 

Pátý pokoj má jméno Rindhali a také z něj uvidíte do koridoru rezidence. Stejně tak jako u čtvrtého pokoje Boli vás výhled zřejmě neuchvátí, ale pozitivem je větší klid a stín.

 

Šestý pokoj se jmenuje Golha a stejně tak, jako u čtvrtého a pátého pokoje z něho uvidíte do koridoru. Největším pozitivem tohoto pokoje je největší klid a stín.

 

Každý dvoulůžkový pokoj s velkou manželskou postelí je celkem 24 m2 velký. Z toho má ložnice 17 m2 a koupelna 8 m2. Nejedná se o žádné velké pokoje, ale především o funkční a útulné místo, kde budete chtít trávit svůj čas, i když venku bude náhodou nevlídné počasí.

 

V pokoji naleznete toto příslušenství:

- klimatizace

- stropní ventilátor

- manželská postel velikosti king size – 1 velká komfortní matrace (postel nelze rozdělit na 2dvoulůžkové)

- 2 noční stolky s lampičkou

- šatní skříň, ve které je schován trezor, deštník, ramínka, župany

- věšák

- psací stůl s lampičkou, krabicí s papírovými kapesníky, židlí

- designová světla a interiérové doplňky (předpokládáme, že tam zůstanou i pro zpříjemnění pobytu dalším hostům)

- TV

- mini bar

- V pokojích je možné ubytovat maximálně 3 dospělé osoby anebo 2 dospělé osoby a 1 dítě od 10 let výše. Pobyt novorozenců, batolat a dětí v předškolním věku je v penzionu zakázán. Pobyt dětí od 6 let do 10 let je u nás striktně limitován, a to kvůli bezpečnosti u bazénu a hluku. Výjimku mohou tvořit pouze naši stálí klienti, rodina a blízcí přátelé se slušně vychovanými dětmi.

- přistýlka: Jedná se o vysoce kvalitní nafukovací postel značky Intex, produkt Intex Queen Supreme Air-Flow s délkou 203 cm, šířkou 152 cm a výškou 51 cm. Tato varianta byla zvolena s ohledem na velikost našich pokojů a je lepší volbou než klasická, skládací železná přistýlka, která se běžně používá nejenom na Maledivách. Na naší přistýlce se pohodlně vyspí i velký dospělý člověk.

- před každým pokojem najdete pohodlnou lavici se stolkem, kdy si můžete třeba číst knihu nebo vychutnat odpolední kávu nebo čaj

 

Otevřená koupelna:

- toaleta

- sprcha s teplou a studenou vodou

- umyvadlo

- toaletní papír, mýdlo, sprchový gel, vlasový šampón a vlasový balzám (s vůní kokosu anebo citrónovou trávou dle vašeho výběru)

- zubní kartáček, pastu, tělové mléko, opalovací krém a další hygienické potřeby je možné zakoupit v našem malém obchodě Kuda Bazaar, který je součástí recepce Sangu

 

V celém našem penzionu najdete vysoce kvalitní a designové obklady, sanitu a vodovodní baterie (nerezaví), ze Spojených arabských emirátů od společnosti RAK Ceramics z emirátu Ras al Khaimah.

Restaurace Raha aneb Ochutnejte nejenom místní kuchyni

Naše restaurace Raha, což v překladu z maledivštiny (Dhivehi) znamená „chuť“ je velká 55 m2 a uvidíte z ní na pokoje Kotari, do recepce Sangu a do relaxačního koutku Hiyani. Stravování nabízíme formou předplacené polopenze nebo plné penze, kdy jsou pokrmy o více chodech servírovány dle denního, tématického Signature Menu. Další možností je stravování z menu À la carte. Náš šéfkuchař umí velice dobře vykouzlit nejen maledivskou kuchyni, ale také srílanskou, indickou, asijskou, arabskou, italskou a další mezinárodní kuchyně. Pokrmy jsou připravovaný především z čerstvých lokálních surovin, čerstvých ryb a kuřecího masa. Nechybí tu ani domácí nanuky, zmrzlina a další místní nebo originální lahůdky. Pro milovníky superpotravin máme v nabídce čerstvou nebo smaženou Moringu a také Chia semínka.

 

Nabídka restaurace Raha:

- káva a čaj po celý den zdarma (vaše vlastní příprava)

- stravování formou speciálních a tematických menu

- stravování formou À la carte

- speciální pokrmy jako je dieta, vegetariánské, veganské, gluten free atd. jsou dostupné za příplatek, a to pouze na objednání při rezervaci ubytování (99% potravin se na Maledivy dováží a speciální menu nejsou levnou záležitostí)

- mořské plody (seafood), humr (lobster) a další mořské potvůrky jsou dostupné pouze na objednání a je nutné je objednat min. 48 hodin před konzumací; Pozor, nejedná se o žádnou levnou záležitost!

 

Dress Code aneb Oblečení vhodné do restaurace Raha

Na snídani, oběd a ani na večeři nevyžadujeme večerní róby ani oficiální dress code, stačí nám pouze dodržování pravidel oblékání na lokálním ostrově; pokud je vám dobře v legínách nebo v teplákách a bavlněném tričku, prosím oblékněte si jej. Kompletní pravidla oblékání v Atholhu Residence a na ostrově Fehendhoo.

Plážová restaurace Masverin Ge Grill aneb Fisherman’s Grill

Plážová restaurace Masverin Ge Grill aneb Fisherman’s Grill se nachází na naší soukromé pláži Athiri by AR. Ve vybrané dny a v rámci dobrého počasí tu budou servírované tematické snídaně, obědy, svačiny a večeře.

 

Dress Code aneb Oblečení vhodné do plážové restaurace Masverin Ge Gril

Na snídani, oběd a ani na večeři nevyžadujeme žádné večerní róby ani oficiální dress code, stačí nám pouze dodržování pravidel oblékání na obydleném lokálním ostrově. Pokud je vám dobře v legínách nebo v teplákách a bavlněném tričku, prosím oblékněte si jej. Kompletní pravidla oblékání v Atholhu Residence a na ostrově Fehendhoo.

Stravovací plány a menu penzionu Atholhu Residence

Nenabízíme a není možné u nás zakoupit:

Room Only (RO) aneb pouze ubytování beze stravy a nápojů

Bed and Breakfast (BB nebo B&B) aneb ubytování pouze se snídaní; tuto variantu nabízíme pouze na online rezervačních systémech, a to za cenu polopenze, kterou nabízíme při rezervaci u other way holiday nebo přímo u Atholhu Residence! Rezervujte s cestovkou „other way holiday“, ušetřete a mějte něco navíc!

 

Nabízíme:

Half Board (HB) tedy ubytování s polopenzí, které obsahuje snídani a večeři včetně nápojů podávaných během jídla, a to neperlivou vodu, kávu anebo čaj.

Full Board (HB) tedy ubytování s plnou penzí, které obsahuje, snídani, oběd a večeři včetně nápojů podávaných během jídla, a to neperlivou vodu, kávu anebo čaj.

Tea Time aneb Odpolední svačinu servírovanou u bazénu nebo na Athiri Beach by AR dle programu rezidence a počasí.

Dále nabízíme možnost Full Board (plné penze) a Tea Time (odpolední svačiny) a různých balíčků včetně exkurzí a aktivit.

 

„Menu při stravování polopenze, plné penze i À la carte bude dostupné již brzy. Už teď se můžete těšit na maledivské pokrmy, čerstvé grilované ryby, tuňákové steaky, sushi a sashimi a další dobroty. Menu připravuji osobně, jelikož nejenže jsem narozena ve znamení Býka, a tudíž jsem milovníkem dobrého jídla, ale také proto, že dobře vím, co vaří ostatní maledivské penziony a co já zaručeně vařit a podávat hostům chci a nechci. Na dobrém kvalitním jídle si zakládáme.“ Lucie

Hedhikaa, tradiční mledivská svačina, Maledvy

Jak vypadá stravování v Atholhu Residence a v restauraci Raha nebo Masverin Ge Grill?

Servírované snídaně

Naše snídaně budou pestré, s možností výběru ze 14 různých menu, od ovoce až po další místní i mezinárodní dobrůtky. Ne takové jako v jiných penzionech, kde dostane, dva tousty, máslo, džem, jednu až dvě nožky nejlevnějšího párku, který se nedá pozřít, jedno tekuté volské "voko", studené fazole z plechovky, vodu, instantní džus a nejobyčejnější Nescafé Classic a za vše ostatní, tedy za lepší kávu a džus z čerstvého ovoce musíte připlatit! Během snídaně u nás vám mimo jiné, jako "pozornost podniku", což nabízí pouze luxusní resorty, naservírujeme kávu Lavazza Espresso, výborný cejlonský (srílanský) čaj a džus z čerstvého sezónního ovoce a samozřejmě také vodu.

Servírované obědy

Obědy budou lehké s více chody dle programu tematického dne. Během jídla a v ceně vybraného stravovacího plánu je vždy podávána neperlivá voda, káva (Nescafé Gold) nebo čaj. Další nápoje jsou možné za příplatek.

Servírované večeře

Večeře budou také vícechodové a slavnostnější než obědy. Během jídla a v ceně vybraného stravovacího plánu je vždy podávána neperlivá voda, káva (Nescafé) nebo čaj. Další nápoje jsou možné za příplatek.

Časy stravování v Raha nebo Masverin Ge Grill:

Pokrmy jsou podávány buď v in house restauraci Raha anebo v plážové restauraci Masverin Ge Grill. Místo stravování je stanovené dle rozvrhu residence a také dle počasí. V případě nepříznivého počasí (déšť, silný vítr, bouře atd.) budou pokrmy podávané pouze v in house restauraci Raha.

Snídaně jsou podávány od 7:30 do 9:30 hod. (konzumace do 10:00 hod.) Dřívější nebo pozdější čas stravování je na domluvě a plánu exkurzí a aktivit.

Obědy jsou podávány od 12:30 do 14:00 hod. V pátek od 13:30 do 14:30 hod. z důvodu pátečního "Prayer Time" aneb V pátek jsme všichni praví muslimové.

Tea Time aneb Svačiny jsou servírovány od 16:00 do 17:00 hod.

Večeře jsou servírovány od 19:00 do 20:30 hod.

 

Do Atholhu Residence je striktně zakázáno dovážet a donášet si vlastní potraviny v jakékoliv formě (např. řízků v alobalu, chlebů s paštikou, polévek do hrníčku atd.) nebo pokrmy z ostatních penzionů nebo bister a restaurací, které se nachází na ostrově Fehendhoo nebo jiných ostrovech.

 

V případě příznivého počasí jsou buď s naším kuchařem anebo s místními ženami nebo muži plánovaná vaření společně s hosty, tzv. Cooking Class.

 

Upozornění: Na celé Maledivy, a to i na luxusní resorty, je 99% potravin dovážených z celého světa, a to jak námořní, tak leteckou dopravou a může se stát, že některá surovina právě nebude dostupná a pokrm nebo nápoj nebude možné připravit. S touto skutečností je na Maledivách vždy nutné počítat!!!  

Araamu Kotari aneb relaxuj, bav se nebo čti

V době mezi časy stravování, kdy není prostor restaurace Raha využíván jako restaurace, je možné v prostoru relaxovat, číst si knihu, hrát společenské hry anebo sledovat televizi.

 

Na každý den jsou dle počasí připravené různé aktivity a výlety. Každý čtvrtek bude na programu speciální maledivský večer s živým vystoupením místní Bodu Beru Group, což je tradiční maledivská drum skupina. V případě, že bude skupina mimo ostrov, což se občas stává, jelikož mohou být na jiných vystoupeních, připravíme pro vás reprodukovanou ukázku. V případě nepříznivého počasí se veškeré aktivity budou odehrávat právě v Araamu Kotari.

Lázně Kashi Theyo Spa

Nechte se rozmazlovat v našich lázních Kashi Theyo Spa od našich terapeutek Spa Kamanaa. Rozmazlí vás a uleví vám i od bolestivých zad, krku i hlavy.

 

Vychutnat si u nás můžete například relaxační masáž hlavy, která je perfektní pro ty, kteří trpí migrénami nebo mají sedavé zaměstnání, masáž šíje a zad nebo masáž celého těla.

 

Kashi Theyo v maledivském jazyce Dhivehi znamená kokosový olej, a to nám napovídá, co je hlavní vůní v našich maličkých, ale roztomiloučkých spa. Dalšími vůněmi našich spa je olej z citronové trávy a olej z květiny Plumeria aneb Frangipani.

 

O otevření lázní a dostupných masážích budeme informovat na našem webu. 

Hiyani aneb relax u bazénu ve stínu palmy

Hiyani je relaxační koutek s bazénem se sladkou vodou, kde si můžete vychutnat například speciální plovoucí snídani, oběd, svačinu anebo večeři. Je to místo, kde můžete relaxovat na pohodlných vacích, číst knihu, vychutnat si odpolední nealkoholický koktejl aneb Mocktail, v našem kině Baiskoafuge sledovat film pod širým nebem, zkouřit se šíšou Kudugudaa anebo pozorovat hvězdy teleskopem v naší mobilní observatoři Kuda Tharibalaage.

Soukromá pláž Athiri by AR

Soukromá pláž Athiri by AR (nejedná se o bikini pláž!!!) velká 1 000 m2 je vzdálena pouze cca 60 m od rezidence Atholhu Residence. Na pláži najdete:

- restauraci Masverin Ge Grill (Fisherman’s Grill) s nealkoholickým barem a BBQ koutkem

- Hedhikaa aneb malý stánek s odpoledním občerstvením

- Holhuashi aneb relaxační místa s přírodním zahradním nábytkem, houpačkami a houpacími sítěmi

- Muraka aneb centrum nemotorizovaných vodních sportů a aktivit (kanoe, paddle board a další)

- Baiskalu aneb koutek s jízdními koly

- Baiskoafuge aneb kino na pláži

- Kudugudaa aneb šíša

- Fehi Bageechaa aneb malý bylinkový ráj

 

Veřejné příslušenství sousedící s Athiri by AR:

- nové a moderní menší fotbalové hřiště s umělou trávou

- hřiště na plážový volejbal

Každý večer od 17 h. je možné si s místními zahrát jak fotbal, tak volejbal, pokud nebudou mít oficiální trénink. Přes den si jej můžete zahrát i bez místních jen o ostatními hosty.

Fehendhoo, Goidhoo atol, Bikini Athiri by AR, Maledivy

Soukromá bikini pláž Bikini Athiri by AR

Soukromá bikini pláž Bikini Athiri by AR se nachází v neobydlené části ostrova a je vzdálena cca 1,8 km. Zdá se Vám to daleko? Věřte, že není! Budete relaxovat v naprostém soukromí ve stínu palem a stromů Dhiga na nejhezčí pláži z celého ostrova Fehendhoo, kterou omývá křišťálově čisté moře. Pěšky se dostanete i na pár sand banků aneb písečných ostrůvků. Na pláž se dostanete cestou, která vede džunglí, a to buď pěšky (15 až 20 min. dle rychlosti chůze) nebo na kolech (do 10 min.) anebo vás sem za maličký poplatek dovezeme loďkou (5 až 7 min.)

Na bikini pláži najdete:

- Jangali aneb posezení ve stínu palem, kde se koná BBQ oběd À la Trosečník s ochutnávkou kokosu v různých stádiích růstu

- Holhuashi anebo relaxační místa s houpačkami a houpacími sítěmi

Aktivity, exkurze, výlety a zážitky s Atholhu Residence

Na Fehendhoo, v rámci zákonů Malediv a nejenom vlastní bezpečnosti, můžete vyvádět opravdu hodně věcí, a to mnoho neplacených i placených aktivit, exkurzí a výletů. Od válečky na pláži, vodních hrátek, procházek v dešti, rybolovu, ďábelské jízdě na vodním skútru, zpěvu, hry na kytaru, četby, potápění, šnorchlovačky, surfingu a dalších vodních sportů až po romantickou plavbu při západu slunce. To vše, a ještě mnohem víc, je možné.

 

​Exkurze a aktivity zdarma a na vlastní pěst:

​- šnorchlování z pláže: 4 různé spoty

- relax nebo četba knihy na soukromých plážích Athiri by AR nebo Bikini Athiri by AR

- koupačka & opalovačka na bikini pláži Bikini Athiri by AR

- průzkum jungle: procházka, běh nebo jízda na kole

- výlet na sand bank na vlastní pěst: opalovačka, koupačka, šnorchlovačka a piknik ve vlastní režii

- piknik na pláži

- fotbal nebo volejbal s místními či jinými hosty

- procházky po pláži při západu slunce

- pozorování východu nebo západu slunce

- rybolov z mola

- prohlídka hlavního města Male (při příletu nebo odletu)

 

​​Exkurze a aktivity placené, pořádané týmem penzionu AR:

​- šnorchlování: 5 a více spotů přímo v okolí, manty, korálová zahrada nebo Hanifaru Bay

- potápění: manty, kladivoun, žralok obrovský

- vodní sporty: kitesurfing, windsurfing, surf (spot pro začátečníky)

- rybolov: ranní i noční (v případě úlovku, možnost přípravy vlastní ryby na grilu)

- výlet a piknik na Sand Bank - mělčinu, písčinu (se stravou nebo bez)

- výlet nebo BBQ na neobydleném ostrově - (se stravou nebo bez)

- výlet na sousední obydlené ostrovy Gooidhoo nebo Fulhadhoo nebo na Baa atol, na Thulhaadhoo nebo na Eydhaafushi, hlavní město Baa atolu

- výlet na resorty na Baa atolu Coco Palm Dhuni Kolhu, Royal Island Resort & Spa, Kihaa Maldives a Finolhu dle dostupnosti a sezóny

- romantická večeře na pláži

- romantická plavba při západu slunce

- a další

 

TIP: Atholhu Residence se nachází v lokalitě, kde se manty zdržují po celý rok. Hlavní sezóna „andělů oceánů“ začíná koncem dubna a končí v prosinci. Nejvíce jsou manty vidět od května do listopadu.

 

Veřejné příslušenství ostrova:

- velké fotbalové hřiště

- malé fotbalové hřiště s umělou trávou

- volejbalové hřiště

- dětské hřiště

- lékař

- 2 malé obchody se základními potravinami a drogerií

- veřejná pláž

- sand bank – mělčina

- několik šnorchlovacích spotů přímo z ostrova

- menší neobydlený ostrůvek

- přírodní bazén

- mnoho šnorchlovacích a potápěčských lokací na dojezd lodí

- mnoho sand banků

- neobydlené ostrovy

 

Na ostrově se nachází:

- potápěčské centrum

- centrum vodních sportů

- 1 malé bistro se základní nabídkou

- 1 restaurace se základní nabídkou (od listopadu 2019)

 

Kompletní nabídku výletů, exkurzí a zážitků najdete na našem oficiálním webu www.atholhuresidence.com

Fehendhoo, Goidhoo atol, Maledivy

Pravidla penzionu Atholhu Residence a oblékání na obydleném lokálním ostrově

Víme, že zákazy a pravidla nikdo nemá rád, ale bohužel tu jsou a je nutné je zdůraznit, a hlavně se jimi řídit. Respekt k místní kultuře a k místním je nadevše. Váš respekt, který ukážete místním, vám bude oplacen milým úsměvem, přívětivým chováním a někdy i malým dárkem v podobě něčeho malého na zub z vlastní zahrádky.

 

Na Atholhu Residence, popřípadě na ostrově je zakázáno:

- kouření v pokojích, a to i v otevřených koupelnách

- dovoz a konzumace alkoholu a drog

- dovoz, donáška a konzumace vlastních potravin

- veškerá zvířata, a to i domácí mazlíčci

- kradení kokosových ořechů, ovoce a zeleniny na cizích zahrádkách

- nošení nevhodného a sexy oblečení na ostrově

- nudismus vč. „nahoře bez“ na celých Maledivách, vč. sand banků (písečných mělčin), neobydlených ostrovů, bikini pláže Bikini Athiri by AR atd.

- rušení nočního klidu po 22:00 h. nebo po skončení společného programu (cca 23:00 hod.) organizovaného rezidencí AR; je nutnost dodržovat nejenom rezidenční, ale i ostrovní klid!

 

Dress Code aneb požadované oblečení v Atholhu Residence a na ostrově Fehendhoo

Požadované oblečení na Atholhu Residence

V Atholhu Residence nevyžadujeme žádné večerní róby, až na pár výjimek nám stačí pouze dodržování pravidel oblékání na obydleném lokálním ostrově. Pokud je vám dobře v legínách, v teplákách nebo kraťasech a bavlněném tričku, prosím oblékněte si jej i k večeři. Budeme rádi, když se u nás budete cítit jako doma. Osobně nejraději nosím bavlněné legíny a k tomu delší tričko s krátkým rukávem. Jedete na dovolenou, ne na módní přehlídku. V teplákách anebo naboso potkáte jak místní na obydlených ostrovech, tak hosty luxusních 5* resortů, kde jedna noc stojí od 50 000 Kč výše. Hold pohodlí je pohodlí, ať za dovolenou platíte 35 000 Kč nebo 350 000 Kč a více. Při pobytu v rezidenci tolerujeme také šaty nebo trička na ramínka a samozřejmě v relaxační části Hiyani a u bazénu plavky, a to jak dvoudílné, tak jednodílné. Pozor, jejich nošení je možné pouze v objektu rezidence anebo na bikini pláži Bikini Athiri by AR na nádherném konci ostrova. Pokud plánujete nějakou speciální večeři při svíčkách na pláži a podobně, doporučíme tepláky odložit a hodit se do gala.

 

Požadované oblečení na obydleném ostrově, a to na všech, nejenom na Fehendhoo

Ženy mohou oblékat cokoliv s minimálně krátkým rukávem a délkou ke kolenům, např. tričko s krátkým rukávem bez hlubokého výstřihu nebo šaty nebo sukně s délkou alespoň ke kolenům. Šaty na ramínky a sexy průsvitné oblečení nechte doma nebo si jej schovejte na pobyt na resortu. Když už šaty na ramínka musíte mít, přehoďte si přes ně šátek nebo lehký svetřík. Muži mohou oblékat kraťasy, trička i klasická tílka.

Tým AR Teemu

Náš tým AR Teemu je zatím složen pouze ze dvou osob, a to ze mě, Lucie a Siraaje. Více o nás.

 

Brzy k nám přibude ještě manažer rezidence Veriyaa, šéfkuchař Kakkaa, a dále několik Eheetheriyaa, a to kuchařova pravá ruka, butler, pokojský a recepční, číšník Veytaru, terapeutky Spa Kamanaa, posádka lodí, průvodci na exkurze a aktivity, delegát na letišti a mnoho dalších externích kolegů. Více již brzy…

 

„Tvůrcem celého projektu a konceptu, a to od prvotního nápadu, stavebního plánu, výběru sanity a obkladů, designu interiéru, exteriéru i pláže, kompletního webu, fotografií, celého menu a tematických dní, exkurzí a aktivit je mou prací. Starám se také o výběr personálu, rezervace, cenovou politiku, marketing, propagaci a další. Ať si Atholhu Residence zarezervujete jakkoliv, vždy ve finále skončíte u mě." Lucie   

 

Siraaj se dočasně jako Veriyaa (manažer) bude starat o chod penzionu a příležitostně také o hosty.

Speciální nabídka Atholhu Residence

Poznávací okruh III s Lucií v roli česky hovořící průvodkyně aneb místní

Termíny budou vypsány koncem listopadu nebo začátkem prosince 2019

Přítomnost Lucie aneb česky hovořící delegátky na AR a na Fehendhoo

Pokud se bojíte cestovat, protože neumíte anglicky nebo ze spousty jiných důvodů, tak už se bát nemusíte! Ve vybraných termínech uvedených níže budu přítomna na ostrově Fehendhoo, respektive v naší rezidenci Atholhu Residence a ráda vám s vaší jazykovou bariérou či čímkoliv jiným pomohu. Pozor, nenabízím butlerské služby! Jedná se o službu „delegáta“, nikoliv osobního sluhy, přímo v rezidenci Atholhu Rezidence při pobytu zarezervovaném prostřednictvím cestovky „other way holiday“. V případě pobytu na našich partnerských penzionech, a to na partnerském a sousedním White Lagoon, který vlastní Siraajův strýc nebo našem partnerském penzionu Tropical Village, jsem vám k dispozici také, ale pouze pod podmínkou, že jste klienty naší cestovky „other way holiday“. O ty, kteří si dovolenou zakoupí přímo u našich partnerských penzionů nebo na online rezervačních systémech se nezajímám a nemám sebemenší důvod pečovat. Lucie

Termíny mé přítomnosti na Atholhu Residence a na Fehendhoo v roce 2020

Termíny budou vypsány koncem listopadu nebo začátkem prosince 2019.

 

Rodinné pobyty 

V případě rodinný pobytů u nás narazíte na několik omezení, a to že neubytováváme děti mladší 6 let. Děti ve věku 6 až 10 let podléhají přezkoumání a jsou ubytovávány pouze výjimečně. V naší rezidenci preferujeme pobyt dětí starších 10 let, a to jedna z bezpečnostních důvodů, z limitované velikosti pokojů, kam můžeme ubytovat maximálně 3 osoby jakéhokoliv věku a také z hlukových důvodů. Výjimku mohou tvořit pouze naši stálí klienti, naše rodina a blízcí přátelé se slušně vychovanými dětmi. V případě zájmu o rodinnou dovolenou na Fehendhoo s dětmi mladšími 6 let vás ubytujeme v partnerském sousedním penzionu White Lagoon nebo Tropical Village, které disponují rodinnými pokoji a jsou schopni ubytovat 4 až 5 osob (2 dospělé a 3 děti).

 

Milujeme skupiny

Pro skupiny od 6 dospělých osob, při rezervaci 3 pokojů na minimálně 7 nocí pro vás máme speciální slevu. Při rezervaci 12 dospělých osob, tedy 6 dvoulůžkový pokojů na minimálně 7 nocí, nabízíme jeden pokoj zdarma. Čím více pokojů, na čím více nocí zarezervujete, tím lepší cenu a speciální bonusy vám na míru ušijeme.  Máte-li zájem o skupinové pobyty jakéhokoliv ražení, od firemních, potápěčských, seniorských, studentských, beauty, joga, aktivních atd., neváhejte se na nás obrátit. Na míru jsme schopni vám připravit cokoliv v rámci zákonů Malediv.

 

Pobyty se šnorchlováním

​Pokud milujete šnorchlování a hlavně manty, Fehendhoo a Goidhoo atol je pro vás tím pravím místem. Díky výskytu mořské trávy a okysličování moře tu máme mnoho živých korálů. Celoročně se u nás vyskytují manty a také žralok obrovský. Občas dokonce i dva. 

Pobyty s freedivingem aneb s volným potápěním

Pokud milujete freediving, korálové bloky v hloubce do 5 m a domácí korálový útes u ostrova Fehendhoo je pro vás tím pravým ořechovým. Narazíte tu na mnoho velkých ryb, žraloky (vegetariáni), rejnoky, náhodně na žraloka obrovského, manty a další mořské příšerky.

 

Pobyty s potápěním

Jste potápěči začátečníci nebo pokročilí a neradi nocujete na lodích? Chcete si během svého potápěčského pobytu užít také trošku vodních radovánek nebo si oddychnout na pláži a mnoho dalšího? Tak právě pro vás jsou vhodné pobyty na obydlených ostrovech, ze kterých je možné prozkoumat jejich okolí. Skvělá lokalita, ubytování a služby a to hlavní, pobyt je levnější a kvalitnější než na starých potápěčských lodích. Fehendhoo nabízí několik krásných míst, a to zejména uvnitř atolu.

 

Pobyty s rybolovem

Pokud milujete rybolov, Goidhoo atol a Baa atol jsou jedny ze 3 nejvyhlášenějších atolů na Maledivách právě na rybolov. Čím větší parta rybářů budete, tím lepší cenu pobytu vám nabídneme. Více o rybolovu na Maledivách.  

Zásnuby, svatba nebo líbánky a proč ne hned 3v1

Plánujete svou drahou polovičku požádat o ruku, vzít si jí anebo s ní na Maledivách strávit parádní líbánky? A co třeba vše v jednom? A co třeba obnova svatebního slibu? other way holiday a Atholhu Residence pro vás zajistí, vše, co si jen budete přát. O speciální nabídku ušitou právě pro vás, nám neváhejte napsat. Základní balíčky budou na webu dostupné velmi brzy. Více informací o svatbách a symbolických obřadech na Maledivách.

 

Oslava narozenin, výročí svatby anebo seznámení

Máte během pobytu narozeniny nebo je slaví někdo další? Pojďte pro něho / jí s námi přichytat nějaké to překvapení např. v podobě romantické večeře na pláži, která se hodí i pro oslavy výročí svatby anebo seznámení.

 

Solo / Single pobyt

Jednolůžkové pokoje na Maledivách neexistují. Pokud jste single, vždy Vás ubytujeme ve dvoulůžkovém pokoji. Cena za single pokoj je stejná jako za dvoulůžko. Vždy je dobré cestovat ve dvou, jelikož se single pobyty nevyplatí. Pokud přesto chcete cestovat single, o své bezpečí a ani o to, že se budete nudit, se bát nemusíte, velmi přátelský a pohodový tým našeho penzionu se o Vás postará. V případě zájmu o spolujízdu jsme schopni Váš požadavek rozeslat do světa a vyvěsit na našem webu. Již s námi takto cestovalo spousta klientů.

 

Vánoce a Silvestr

Přemýšlíte-li o dovolené na Vánoce a Silvestr, či v hlavní sezóně, zarezervujte si svou dovolenou včas, a to nejlépe v průběhu léta, jen tak předejdete tomu, že budeme mít vyprodáno. Nenechávejte rezervace termínů od poloviny prosince do konce března na poslední chvíli! Jsou to nejžádanější termíny, jelikož je top sezóna! Vánoce a ani Silvestr u nás nebude probíhat tak, jak jej znáte, jelikož se na Maledivách, na obydlených ostrovech neslaví, ale bude pro vás připravena lehce slavnostní večeře o několika chodech a další program. Více o Vánocích a Silvestru na Maledivách.

 

Velikonoce a další svátky

Mnoho z nás se dnes snaží od oslav různých svátků utéct, a tak tomu bude i v naší rezidenci. Mezinárodní svátky se u nás slavit nebudou, a to z toho důvodu, že já sama před nimi ráda utíkám a také z důvodu místní kultury a náboženství.

Tradiční maledivské svátky

V případě pobytů během Ramadánu nebo dalších tradičních, ať muslimských nebo maledivských svátků, zažijete mnoho zajímavých tradic.

​Prohlídka města Hulhumale

Přiletíte-li večer a budete muset přes noc zůstat na Hulhumale, zajistíme pro vám ubytování na Hulhumale a následující program.

 

Prohlídka hlavního města Male

Přiletíte-li o den dříve a budete na Hulhumale nebo v Male čekat na loď či letadlo, na žádost vám zorganizujeme prohlídku hlavního města Male.

​Návštěva resortu

Z Fehendhoo je možné navštívit resorty Coco Palm Dhuni Kolhu, party ostrov s nekonečným sand bank Finolhu a také Royal Island Resort & Spa nebo Kihaa Maldives. Návštěva ovšem záleží na obsazenosti resortů a také na sezóně. V případě zájmu o návštěvu jiných resortů, které jsou blízko Male/Hulhumale je možné pobyt nakombinovat s pobytem na ostrově Hulhumale anebo na velmi obydleném a turistickém ostrově Maafushi nebo Guraidhoo, odkud lze pár vybraných resortů navštívit. Návštěvníky přijímá pouze pár vybraných resortů. Resorty standardně chrání a respektují klienty, kteří si v nich pobyty za nemalé částky zaplatili. 

 

Kombinace pobytu na ostrově Fehendhoo a resortu nebo jiného obydleného ostrova na Goidhoo atolu, Baa atolu nebo jiném atolu

Pokud budete mít zájem poznat místní život na Fehendhoo a poté si dopřát relax a rozmazlování se na pár nocí resortu nebo jiném obydleném lokálním ostrově, je možné pobyt nakombinovat s jakýmkoliv resortem nebo obydleným ostrovem na Maledivách, nejlépe však s tím, který se nachází na Goidhoo atolu, Baa atolu, Noonu atolu, severním a jižním Male atolu a Vaavu atolu. Vše záleží jen a jen na vašich finančních možnostech.

​Stopover nebo-li krátká zastávka jen na pár nocí

Aby se vám pobyt na Maledivách a speciálně na Atholhu Residence vyplatil, doporučujeme minimálně 5 nocí. V případě pobytu na méně nocí jste jen zbytečně promarnili svůj čas a vyhodili peníze. Rezervace na méně než 3 noci v Atholhu Residence neakceptujeme. Čím více nocí u nás zůstanete, tím více na tom vyděláte. 

Neváhejte nás kontaktovat máte-li s námi zájem o spolupráci a jste-li:

- profesionální travel / food / lifestyle / fashion blogger s minimálně 50 tis. real followers

- výrobce, značka nebo obchod plážových oděvů, obuvi, kabelek či doplňků 

- výrobce nebo prodejce plážové kosmetiky

- profesionální kameraman / filmař

- celebrita 

- média (časopisy, magazíny, noviny, TV...)

- rybářský spolek, obchod nebo cokoliv spojené s rybolovem

- potápěčské centrum, škola, servis nebo spolek potápěčů

- mořský biolog (fakulta nebo klub)

 

 Pro cenovou nabídku vám speciálně na míru a více informací nám neváhejte napsat nebo zavolat.

Fehendhoo, Baa Atoll, Maldives.jpg

Rezervace rezidence Atholhu Residence, dopravy a dalších služeb

V případě zájmu o cenovou nabídku na váš pobyt v Atholhu Residence nám neváhejte napsat a zadat vaši poptávku dle instrukcí na našem webu. Před odesláním poptávky e-mailem je možná také telefonická konzultace.

Upozornění: Rezervace do penzionu Atholhu Residence, jelikož je náš vlastní, jsou pro evropský trh, tedy i pro Čechy a Slováky nebo cizince v Česku nebo na Slovensku žijící, možné pouze prostřednictvím cestovky „other way holiday“ anebo online přes rezervační systémy, kde ale zaplatíte více. Ať budete mít v plánu Atholhu Residence zarezervovat prostřednictvím cestovky „other way holiday“, napřímo nebo prostřednictvím online systému, vždy vám budu odpovídat já, Lucie. Pokud chcete strávit dovolenou v Atholhu Residence, mě se nejde zbavit a ani mě nijak obejít… 😉

 

Plánované otevření je na podzim 2021.